banner277
banner264

Rahvan At Yarışları için Geri Sayım Başladı

Tire Süt Kooperatifi'nin destekleriyle, Tire Belediyesi ile Tire Rahvan At Yetiştirme ve Yaşatma Derneği'nin birlikte düzenlediği Tire Rahvan At Yarışları için geri sayım başladı.

banner288
Rahvan At Yarışları için Geri Sayım Başladı
banner291

Tire Rahvan At Yarışları 3 Ekim 2021 Pazar günü Boynuyoğun Köyü'nde yapılacak. Tire Rahvan At Yarışlarında farklı kategorilerde yüzlerce rahvan at yarışacak.

Uzun yıllar sonrasında Tire'de ilk defa düzenlenen Rahvan At Yarışları hakkında açıklama yapan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran "Tire'de hatrı sayılır derecede Rahvan At yetiştiriciliği yapan, çevre il ve ilçelerde yarışlara katılan, ilçemizi başarı ile temsil eden Ata Sporumuza gönül vermiş vatandaşlarımız var. Bu yüzden göreve geldikten sonra ilçemiz ve onlar için büyük bir eksiklik olan Rahvan At Yarışı Pistini oluşturduk. Bu sayede at sahiplerine antrenman yapma olanağı sağladık. Tire Süt Kooperatifi'nin destekleriyle, Tire Belediyesi olarak, Tire Rahvan At Yetiştirme ve Yaşatma Derneği ile birlikte 3 Ekim 2021 Pazar günü Boynuyoğun Köyü'nde düzenleyeceğimiz Ata Sporumuz Rahvan At Yarışlarına tüm halkımızı bekliyoruz "dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274