banner277
banner264

Oynadığı takıma yardımcı hoca oldu

Geçtiğimiz yıllarda Tire 1922 ‘de kaptanlık yapan ve gol kralı olup takımının şampiyon olmasında önemli bir paya sahip olan yıldız futbolcu Serkan Söğüt, şimdilerde ise tecrübesini aynı takımda yardımcı hoca olarak sürdürüyor.

banner288
Oynadığı takıma yardımcı hoca oldu
banner291

 

Fatih ŞAŞMAZ / TİRE İHA

 

İlk olarak 2008 yılında Göztepe’den Tirespor’a transfer olan Serkan Söğüt çizdiği başarılı grafik ile bir sezonda 10 gol 12 asist ile Tire’lilerin gönlünde taht kurdu. 2012 yılında Tire 1922’nin kurulmasının ardından takıma ilk gelen transfer isim oldu.Kısa süre de yıldızı parlayan Serkan Söğüt sezonu 19 golle bitirerek gurupta gol kralı oldu.Bir sonraki sezon yine Tire 1922 için ter döken yıldız futbolcu aynı zamanda takımın kaptanlığını da üstlendi.Sezonda yine başarılı bir grafik çizerek takımı sırtlayan isimlerden olan Söğüt,takımı ile birlikte kupayı kaldırarak şampiyonluğu ilan edip Tire 1922’yi bir üst lig’e çıkardı.Ancak bu dakikadan sonra talihsizlikler yıldız futbolcunun peşini bırakmadı.Sezonda üst üste sakatlıklar yaşayan  Söğüt geçirdiği pubis sakatlığı nedeni ile futbola erken veda etmek zorunda kaldı. Bu arada vatani görevini tamamlayan Serkan Söğüt’ü döndüğünde takımı yalnız bırakmadı Üçüncü Lig’de yoluna devam eden Tire 1922 Serkan Söğüt’ü  teknik kadrosuna dahil ederek  takımın yardımcı hocası yaptı. Başarılı teknik adam İskender Eroğlu ile çalışma fırsatını yakalayan Söğüt şimdilerde tecrübesini hocası İskender Eroğlu ile birlikte paylaşarak takıma katkı koyuyor.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire 1922 Yardımcı Hocası Serkan Söğüt ”Futbolla küçük yaşlarda tanıştım. İlk olarak Almanya’da Greuther Fürth’te oynadım. Türkiye’ye döndükten sonra da futboldan hiç kopmadım. Üniversite yıllarında bile futbol oynadım. Nedense bende Tire’nin çok özel bir yeri var ilk olarak bu güzel ilçeye 2008 yılında geldim Tirespor’da oynadım. Sonra kader tekrar 2012 yılında beni yine Tire ile buluşturdu.Tire 1922 takımına transfer olduktan sonra hedefimiz Tire’yi bir üst Lige çıkarmaktı bizde öyle yaptık ve teknik kadromuz arkadaşlarım ve Tireli taraftarımız ile Üçüncü Lig’in kapısını araladık.Ama maalesef o sezonda ciddi sakatlıklar yaşadım ve futbolu bırakmak zorunda kaldım.Ama ben yine Tre’den ve Tire 1922 den kopamadım. Sağ olsun Belediye Başkanımız Sayın Tayfur  Çiçek bana yardımcı hocalık görevini vererek tecrübelerimi takımıma aktarmamı istedi ve bana aynı zamanda tecrübeli hocamız İskender Eroğlu ile çalışma fırsatı verdi.Bende artık bu alanda kendimi yetiştireceğim. Üniversite okumamdan dolayı üst liglerde oynama fırsatı yakalayamadım ama bu eksikliğimi antrenörlük hayatımda giderip üst liglerde çalışıp başarılı olmak en büyük hedeflerim arasında. Birçok kursa katıldım ve başarı ile bitirdim. Hedefim, sporcu kişiliğim tecrübem ve yabancı dilim ile çok daha iyi yerlere gelerek iyi bir futbol adamı olmak. Şuanda amacımız ise takımımızı daha ilerilere taşımak. Ben buna inanıyorum Tire güzel bir ilçe insanları sıcakkanlı. inşaallah hep birlikte bunu başaracağımıza inanıyorum. Buradan bana değer veren başta Belediye Başkanımız Tayfur Çiçek olmak üzere İskender Hocama  takım arkadaşlarım, teknik kadro ve yöneticilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.Tire hak ettiği yere ulaşacaktır.

 

SERKAN SÖĞÜT KİMDİR

1985 yilinda Manisa dünyaya gelen Söğüt, ilköğretimi’ni Bolu’da yaptı Orta ve lise’yi Almanya da okuyan Serkan Söğüt futbol hayatına da burada başladı. Bundesliga ekiplerinden greuther fürth te top koşturan Söğüt ardından Türkiye’ye döndü. 9 Eylül Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümünü kazanan Söğüt, Üniversite okurken aynı zamanda futbol oynadı.Son olarak Tire 1922’de gol kralı olarak takımı ile birlikte bir üst Lig’e çıkarak sakatlanması sonuncu futbolu bırakmak zorunda kaldı. Şuanda Tire 1922 takımında yardımcı hocalık görevini sürdüren Serkan Söğüt  Almanca ve İngilizce biliyor.


Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2016, 07:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276