banner277
banner264

Bisiklet tutkunları Tire’de şenlikte buluşacaklar

Bisiklet tutkunları, 8 Mayıs’ta Tire’de gerçekleştirilecek festivale hazırlanıyor.

banner288
Bisiklet tutkunları Tire’de şenlikte buluşacaklar
banner291

Ercan ÇELİK

Sağlıklı yaşamın gelmiş geçmiş en etkili formülü olarak kabul edilen ve sporu günlük hayata entegre ederek, kalıcı hale getiren bisiklet son zamanlarda yükselen trend haline geldi. Dünya ve ülke çapında olduğu gibi Tire’de de son yıllarda bisiklet kullanımı yaygınlaştı ve bisiklet tutkunları Tire Bisiklet Topluluğu (TİBİT) adı altında bir araya geldiler.

Her hafta düzenlediği gezilerle ve gerçekleştirdikleri etkinliklerle Tire’de tanınmaya başlayan Tire Bisiklet Topluluğu şimdi de Tire’de yapılacak Bisiklet Şenliği için kolları sıvadı. Tire Kaymakamlığı, Tire Belediyesi, Tire Kent Konseyi ve Tire Bisiklet Topluluğu işbirliği ile hazırlanan şenlik kapsamında 7’den 70’e tüm bisikletçiler Tire’de buluşacaklar. Tire’deki bisiklet tutkunlarının yanı sıra çevre il ve ilçelerden de birçok bisikletçinin şenlik için Tire’ye gelmesi bekleniyor.

Şenlik kapsamında biri kısa diğer uzun olmak üzere iki farklı rotada şehir turu yapılacak. Bisikletiyle şenliğe katılan tüm misafirlere hatıra olarak tişört ve şapka dağıtımı yapılacak. Şehir turunun ardından ise Gölet Restoran’da misafirlere yemek ikram edilecek.

Tire Bisiklet Topluluğu’ndan yapılan açıklamada, tüm bisiklet sevdalıları şenliğe davet edildi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274