banner277
banner264

Tire'de ilaçlama çalışmaları devam ediyor

Tire Belediyesi havaların ısınmasıyla mahallelerde  uçkun ve haşereyle mücadele çalışmalarını sürdürüyor . Tire Belediyesi'ne ait 2 ayrı ekip bu konuda çalışma yapıyor.

banner288
Tire'de ilaçlama çalışmaları devam ediyor
banner291

Tarım ve hayvancılık kenti olan ilçede son zamanlarda hava şartlarının da değişkenlik göstermesiyle bazı günlerde yapılamayan ilaçlama işlemi hava şartlarının müsait olduğu zamanlarda düzenli bir şekilde yapılıyor.

Havaları ısınmasıyla vatandaşların mağdur olmaması, uçkunların çoğalmaması amacıyla Tire Belediyesi mücadelesini sürdürüyor.

Zabıta Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında belediyeye ait 2 ayrı ekip 19.00 ve 24.00 saatleri arasında ilaçlama yapıyor.  

Zabıta Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada özellikle son dönemlerde havaların yağışlı geçmesi ya da bazı günlerde rüzgarın kuvvetli esmesi nedeniyle çalışmaların yapılamadığı ifade edilirken olumsuz hava şartlarında yapılan ilaçlama çalışmalarının fayda sağlamayacağı da belirtildi .  Yetkililer yaz boyunca haftanın 7 günü uçkunla mücadelenin  devam edeceğini de sözlerine ekledi .
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bahar ok
Bahar ok - 3 yıl Önce

Hurriyet mah ilaclama araclarini göremiyoruz

SIRADAKİ HABER

banner276