banner277
banner264

Sabah namazını Dumlupınar’da kıldılar

Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında, ’Atatürk ve Dumlupınar Zafer Yürüyüşü’ adıyla ilk kez düzenlen etkinliğe Türkiye’nin dört bir tarafından katılan vatandaşlar sabah namazında...

banner288
Sabah namazını Dumlupınar’da kıldılar
banner291

Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında, ’Atatürk ve Dumlupınar Zafer Yürüyüşü’ adıyla ilk kez düzenlen etkinliğe Türkiye’nin dört bir tarafından katılan vatandaşlar sabah namazında bir araya geldi.

Sabah namazı etkinliğine MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, Belediye Başkanı Niyazi Tezcan ve birçok vatandaş katıldı.Namaz sonrası şehitler için dua edildi. Daha sonra Germiyan Geleneksel Okçuluk Kulübü tarafından Türk büyükleri adına ok atışı yapıldı.

Sabah namazı sonrası düzenlenen 14 kilometrelik tarihi yürüyüş Yüzbaşı Şekip Efendi şehitliğinden Büyük Aslıhanlar Şehitliği’ne ve oradan da Dumlupınar şehitliğine kadar devam etti.

Yürüyüş sonrası Dumlupınar Belediyesi tarafından, kurtuluş savaşında vatan için canını veren şehitlerimizin o gün yedikleri yemek olan mercimek çorbası, üzüm hoşafı ve ekmek ikramında bulunuldu.

Bu sene ilkini düzenlediğimiz Dumlupınar Atatürk Zafer Yürüyüşü’nde 14 kilometre yürüyüş yaptıklarını belirten Başkan Niyazi Tezcan, ’’Bundan sonra bunu gelenek haline getireceğiz. Dumlupınar Belediyesi’nin resmi yürüyüşü olacak. Buradan geçmişimizi yad etmek ve bize bu toprakları bırakan atalarımızı saygı olarak sabah namazımızı kıldık. Yürüyüşümüz bittiğinde o günki şehitlerimizin menüsü olan mercimek çorbası, üzüm hoşafı ve ekmek ikramında bulunacağız. Bundan sonra katılımın çığ gibi artarak devam edeceğinden eminim. İlk olmasına rağmen katılım güzeldi’’ ifadelerini kullandı.

Dumlupınar Şehitliği’ni gün boyunca binlerce vatandaş ziyaret etti ve şehitlikte bayram zinciri yaptılar. (YD-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274