banner277
banner264

Köyde 400 kişilik hayır yemeği

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Kızılçukur köyünde düzenlenen hayır yemeğine yaklaşık 400 kişi katıldı.Köylülerin katkılarıyla bu yıl ikincisi düzenlenen hayır yemeğinde davetlilere çorba, tas kebap, pilav ve irmik helvası ikram edildi....

banner288
Köyde 400 kişilik hayır yemeği
banner291

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Kızılçukur köyünde düzenlenen hayır yemeğine yaklaşık 400 kişi katıldı.

Köylülerin katkılarıyla bu yıl ikincisi düzenlenen hayır yemeğinde davetlilere çorba, tas kebap, pilav ve irmik helvası ikram edildi. Yemek sonunda ise topluca dua edildi.

Köylerinin sürekli göç verdiğine vurgu yapan köy Muhtarı Nevzat Güner, ”2017 nüfus verilerine göre 148 olan köy nüfusumuz işsizlik yüzünden her yıl yüzde 3-4 oranında azalmaktadır. Şu anda çoğunluğu Manisa’da olmak üzere köyümüzden başka illerde çalışan en az 150 hemşerimiz var. Bu nedenle aynı köy ve yöre halkının birlik beraberlik içerisinde birbiriyle görüşüp kaynaşmasına vesile olmak amacıyla köylülerimizin katkılarıyla geçen yıl başlattığımız hayır yemeği geleneğini bu yılda devam ettirdik. Yemeğimize katılan ve katkıda bulunan herkesten Allah razı olsun.

Kızılçukur köyündeki hayır yemeğine Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, AK Parti İlçe Başkanı Ali Var, İl Genel Meclisi Üyeleri İbrahim Kılıç, Mustafa Şen, köylüler ile çevre yöre halkı katıldı.(MA-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276