banner277
banner264

Tireli gençler için Güreş Kursu

Tire Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce Yaklaşık Üç Ay Önce Açılan Güreş Kursuna Katılımlar Devam Ediyor. Ahmet ŞENKİ / Yerel Güç Gazetesi Tire Halk Eğitim...

banner288
Tireli gençler için Güreş Kursu
banner291

Tire Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce Yaklaşık Üç Ay Önce Açılan Güreş Kursuna Katılımlar Devam Ediyor.

Ahmet ŞENKİ / Yerel Güç Gazetesi

Tire Halk Eğitim Merkezi’nin açmış olduğu kurslardan biri olan güreş kurslarının katılımları devam etmektedir. Yaklaşık olarak 20 öğrencinin katıldığı kurs, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sporcularından usta öğretici antrenör Yüksel Erçelik’in yönetiminde haftada 3 gün üçer saat olarak devam ediyor.
Öğrencilerin yaş gruplarına göre kategorileri minikler, yıldızlar ve gençler olarak üçe ayrılmaktadır.Kursa kayıtları ise ücretsiz olup istenen belgeler ise öğrencinin sağlık kontrollerinin yaptırılması ve velisinin iznidir.
Usta öğretici antrenör Yüksel Erçelik ; ‘’ Tire Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Turhan Eke ve TOKİ Şehit Mehmet Çağlar Bölük İ.Ö.O Müdürümüz Necdet Salıcı sayesinde güreş kursunu açtık ve destekleri ile eksik olan ihtiyaclarımızı giderdik.Güreş kursuna katılacak olan öğrencilerimiz ise okullar arası musabakalarda,bölge musabakalarında,il musabakalarında,il seçmelerinde ve ulusal düzeydeki musabakalara katılacaklar ve Tire’yi temsil edeceklerdir ‘’ dedi.
Okullarının TOKİ halkı için açık olduğunu ifade eden Necdet Salıcı; ‘’Tire Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce TOKİ halkının Şehit Mehmet Çağlar Bölük İ.Ö.Okulu ‘nda Karadeniz oyunları,Balkan Oyunları,Ege Yöresi Zeybek Oyunları ve bayanlarımız için el sanatları kursları 7/24 okulumuzda açıktır’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276