banner277
banner264

Sosyal Bilimler Lisesi Yine Zirvede, Yine Lider

Gelenek yine bozulmadı ve Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi, Öğretmen Lisesi olarak ilçemizde faaliyet göstermeye başladığından bu yana okul bazında YGS Birinciliğini yine korudu.

banner288
Sosyal Bilimler Lisesi Yine Zirvede, Yine Lider
banner291

Ercan ÇELİK

HaberTire Gazetesi’ne konuşan Tire ÖMA Sosyal Bilimler Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Nurtuğrul Şenay Sayısal alanda ilk 20 bin gibi Türkiye derecesine 7 öğrencinin girmesi, ilk 50 bin derecesine ise 15 öğrenciyle girdiklerini ayrıca Eşit ağırlık puanına göre 17 öğrenciye 50 bin derecesi yaptırarak Tire nin ve bölgenin haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Okulun asıl hedefinin  ve planlanan programın LYS sınavını hedef aldığını bu yüzden ilk sınavı başarı olarak görmediğini bu sonuçların katlanarak devam etmesini umduğunu dile getirdi. 
Geçen yıl LYS sınavındaki başarılarının bunun ispatı niteliğinde olduğunu belirten ŞENAY;  “98 öğrencimizi değişik Türkiye'de değişik üniversitelere yerleştirmeyi başardık.Yerleştirme oranı olarak  %86 gibi yüksek bir başarıya ulaşılmıştır. Türkiye’de İlk 5000 öğrenci içerisine değişik alanlarda 12 öğrencimiz girmeyi başarmıştır. 7 Tıp Fakültesi, 9 Hukuk Fakültesi, 38 Mühendislik Fakültesi, 22 Eğitim Fakültesi ve daha farklı bölümlere öğrencilerimiz yerleşmiştir. Bu senede Okul bazında YGS Tire birinciliğinin Aile Birliği Başkanlığını yaptığım okulda olmasından çok mutlu ve gururlu olduğunu da sözlerine ekledi. Bu derecenin alınmasında fedakar gayretlerinden dolayı okul yönetimine, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, öğrenci velilerimize çok teşekkür ediyorum ve onları kutluyorum diyerek sözlerine şöyle devam etti: İlçemizde en yüksek YGS puanı alan öğrencimiz de 3 yıl boyunca okulumuzda öğrenim görmüş ve son 7 aylık periyotta başka bir eğitim kurumuna geçmiştir. Bu vesileyle de onu da tebrik etmek istiyorum. Tüm öğrencilerimize LYS'de de başarılar diliyorum.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2016, 02:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275