banner277
banner264

“Yeşil Tire” daha yeşil olacak

Tire Belediyesi "Yeşil Tire Daha Yeşil Olsun" hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

“Yeşil Tire” daha yeşil olacak

İlçe merkezinde ağaç bulunmayan tüm kaldırımlarda ağaç ve parklarda meyve ağaçları dikilmeye başlandı. Bu çalışmalar sayesinde ağaçsız cadde ve sokak kalmayacak.

BUDAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Tire Belediyesi ağaçların sağlıklı şekilde gelişmesi, olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için ilçe genelinde belirlenen alanlarda başlattığı ağaç budama çalışmalarına devam ediyor.

CAN VE MAL GÜVENLİĞİ İÇİN ÖNLEM ALINIYOR

Ağaçların özellikle kış aylarında elektrik şebekesine, insanların mal ve can güvenliğine de zarar verdiğini belirten Tire Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, "Cadde ve sokaklardaki uzun ağaç dallarının elektrik tellerine zarar vermemesi, ağaçların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi ve sağlıklı bir şekilde gelişmesi için ekiplerimiz budama çalışmalarını sürdürüyor.

ÇALIŞMALAR İLÇE GENELİNE YAYILACAK

İlçemiz Fatih Parkı, Nâzım Çulcu Parkı, Nurcan Korkmaz Parkı, Birlik Parkı ve Şehit Mehmet Çoban Bulvarı üzerinde çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz en kısa süre içerisinde ilçe genelinde çalışmalarını tamamlanmış olacak" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 3 ay Önce

Baskanim göletin giriş yolunda Tua evlerinin olduğu yolda kaldırımda ağaçlar vardi..ama maalesef sizin elemanlar hepsini kestiler ve yerleri şuan kupkuru duruyor..lütfen golet girisinde boşta kalan ve kötü gözüken o kısımları da agaclandirip yeşillendirin..

Mukadder koçak
Mukadder koçak - 3 ay Önce

Bir zahmet toki 1.etap kısmınada uğrayın. Kendi kaderine terk edilmiş yer. Üstelik tirede çok uzak tutuluyor acaba neden. Burda oturanlar uzaydanmı geldi. Belediye sadece çöp alıyor. Başkanı kaçdefa çağırdık uğrayın diye Hee defasında işim çok dedi

SIRADAKİ HABER

banner276