banner277
banner264

Pagos Üretici Pazarı’nda Tire standına yoğun ilgi

Pagos Üretici Pazarında "Tire Standı" da yer aldı. Tire Üretim ve Pazarlama Kooperatifi (TÜPAK) üyesi kadın üreticilerinin ürünlerinin sergilendiği stant büyük ilgi gördü.

Pagos Üretici Pazarı’nda Tire standına yoğun ilgi

İZMİR'in Konak ilçesindeki tarihi Kadifekale'de surların içinde a 'Pagos Üretici Pazarı' açıldı.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran'ın eşi Necibe Duran, Tire Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Duygu Hazırol ve Kadın Danışma Merkezi sorumlusu İpek Kendirci Tire standında üretici kadınlarımızı yalnız bırakmadı. Tire standının ziyaretçileri arasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer de vardı.

Her cumartesi kurulacak Pagos Üretici Pazarı'nda 33 tarımsal kalkınma kooperatifi ile birlikte Kadifekale'den 90 kadın üretici yer alıyor. Pazarda zeytinyağı, sebze meyve ve süt ürünlerinden hediyelik eşyaya kadar çok sayıda ürün bulunuyor.

SOYER "PAZARLARIN SAYISI ARTTIRILACAK"

Pazarının açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, özellikle kadınların ürettiği ürünleri satışa sunacağı bu pazarların sayısını artıracaklarını söyledi. Soyer pazarın Kadifekale'yi yeniden kente, kentliye ve turizme kazandırmak amacıyla surların içinde kurulduğunu da ifade etti.

DURAN "HERŞEY ÜRETİCİMİZ İÇİN"

Üretici pazarı ie ilgili açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, sözlerine seçimler öncesi 5 yıllık hedefleri arasında Tireli üreticileri doğrudan alıcılar ile buluşturma olduğunu hatırlatarak başladı.

Başkan Duran sözlerine şöyle devam etti."Bunun ilkini bugün gerçekleştirdik. TÜPAK'ı daha işlevsel hale getirerek üretici kadınlarımızın ürünlerini böylesine önemli pazarlarda Tire Belediyesi aracılıyla bir araya getireceğiz. Herşey üreticimiz için. Tire Belediyesi olarak üreticinin ürünlerini doğrudan alıcıları ile buluşturmak için ilçemizde de üretici pazarı oluşturmayı hedefliyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276