banner277
banner264

Organik Kirlilik İle Mücadele Başladı

Tire Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü 2019 yılı organik kirlilik ile mücadele uygulamasına ilk olarak gölette başladı.

Organik Kirlilik İle Mücadele Başladı

Bu uygulama kapsamında organik kirlilik oluşturan yosunların önlenmesi ve oluşan  yosunların sebebiyet verdiği  kötü kokuların ortadan kaldırılması hedefleniyor.  Ayrıca sivrisinek larvaları ile de mücadele ediliyor.

Çalışma ile ilgili açıklamalarda bulunan Tire Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Birtan Armağan: ‘’Çalışmalarımıza ilk olarak Gölet’te başladık. Yıl boyu çalışmalarımız devam edecek. Kullanılan ürün içeriğinde bulunan mikroorganizmalar , kofaktörler ve enzimlerden oluşan karışım tüm bu sorunlar ile mücadele ederken birinci sınıf biyogüvenlik etkisine sahip olması dolayısıyla hedef dışı organizmalarda ( balık,ördek,kurbağa vb. ) herhangi bir zarar oluşturmuyor. Yapmış olduğumuz organik kirlilik ile mücadele uygulaması  Tire Belediyesi’nin çevreye olan duyarlığını ve vizyonunu ortaya koyması açısından oldukça önemlidir.

Çalışmaları Tire Belediye Başkan Yardımcısı Halil Uslu ve Tire Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Birtan Armağan yerinde takip etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276