banner277
banner264

Başkan Çiçek Avm İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, eski perakendeci hali yerine yapılan alışveriş ve iş merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

banner288
Başkan Çiçek Avm İnşaatında İncelemelerde Bulundu

 Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, eski perakendeci hali yerine yapılan alışveriş ve iş merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

Tire Belediye Basın

Başkan Çiçek’e incelemeler sırasında Eyüpoğlu İnşaat firmasının sahibi Davut Özdemir ve Şantiye şefi Abdullah Özay eşlik etti. Şantiye şefi Abdullah Özay, Başkan Çiçek’i inşaatın durumu ve çalışmaları hakkında bilgilendirdi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek alışveriş ve iş merkezinin inşaatının tamamlanmasının ardından çarşının da hareketleneceğini ifade ederek ‘’İlçemizde yerleşim yerleri ve dükkânlar artık aşağılara(İzmir yönü) doğru gidiyor. İnsanımız Salı pazarları haricinde bu bölgeye fazla uğramıyor. Alışveriş ve iş merkezinin tamamlaması ile çarşımız tekrardan insanlarımız için tercih edilir noktaya gelecek. Yaptığımız ihaleyle dükkânların yarısı bizim, yarısı da ihaleyi alan firmanın. Bizler belediyemizin menfaatleri doğrultusunda elimizdeki dükkânları kullanacağız. İlk hedefimiz bu dükkânları kiraya vererek buradan kira geliri idare etmek. Borçlarımıza yapılan kesintilerin yüzde kırkta olması bizleri haliyle zorluyor. Biz de belediye olarak kendimize yeni gelir getirici kaynaklar bulmalıyız. Bu proje bunlardan biri, çok yakın zamanda da şehrin farklı iki noktasında turizm amaçlı projelerimizi hayata geçireceğiz’’ dedi.
İnşaatta incelemelerini tamamlayan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek çalışan işçileri de unutmadı. Bir süre işçilerle sohbet eden Başkan Çiçek daha sonra iş merkezi inşaatından ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2015, 05:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276