Görkem Kuşcu "Herkesi uçmaya davet ediyorum"

Tireli Görkem Kuşçu, herkesi uçmaya davet etti.

Görkem Kuşcu "Herkesi uçmaya davet ediyorum"

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezleri arasında gösterilen Fethiye'nin Ölüdeniz Mahallesi'ndeki 1965 rakımlı Babadağ her yıl, yamaç paraşütü yapmak isteyen binlerce yerli ve yabancı turiste adrenalin yaşatıyor. Babadağ'daki pistlerden yamaç paraşütleriyle havalanan tatilciler, Ölüdeniz'in muhteşem manzarasını kuş bakışı izleme fırsatı buluyor. Adrenalin tutkunu tatilciler, Hanuman Paragliding şirketinde bölgenin en iyi pilotlarının yaptığı akrobasi hareketleriyle yerden yaklaşık 2 bin metre yükseklikte heyecan dolu dakikalar yaşıyor.

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü yapılabilen yerleri arasında gösterilen Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Babadağı özellikle tatil günlerinde yoğun ilgi görüyor. Babadağ'da yamaç paraşütü pilotluğu yapan, Pilotluk eğitimini Türk Hava Kurumundan alan Tireli Görkem Kuşcu, bölgenin en tecrübeli pilotları ile birlikte kurdukları 'Hanuman paraliding' adlı yamaç paraşütü şirketi ile bölgenin demirbaş şirketi olma yolunda hızla ilerliyor. 

Ölüdeniz'in üstünde binlerce uçuş yaptığını belirten Kuşcu, "Her yıl uçuş sayıları büyük ivme kazanıyor. Yıl sonunda yüksek ihtimalle geçen yılın rakamını geçeriz. 10 yıldır uçuş yapıyorum. 6 yıldır da Babadağ’dan yamaç paraşütüyle uçuş yapıyorum. Aynı zamanda Akdeniz Üniversitesi'nde yamaç paraşütü eğitimi veriyorum. Herkesi uçmaya davet ediyorum" diye konuştu.

Yamaç paraşütünün, "ekstrem faaliyet" olduğunu dile getiren Kuşcu, "Kurallarına uyulduğu sürece en güvenli spor. Fethiye'ye gelip de yamaç paraşütü yapmayanlar çok şey kaybediyor. Bazı turistler 'biz korkuyoruz, yapmayalım' diyor. İkna edip uçurduklarımız ise 'iyi ki uçmuşuz' diyorlar. Herkesin Ölüdeniz' e gelip Hanuman şirketindeki birbirinden deneyimli pilotlarla uçmasını tavsiye ediyorum. Hanuman Paragliding şirketi ölüdeniz sahilde, Belcekız otelinin önünde, herkesi ofisimize bekliyoruz. " ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256