banner277
banner264

Tunç Soyer, Tire Kent Arşivi'ni açtı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugün gerçekleştirdiği Tire ziyaretinde Tire Kent Arşivi Merkezi’ni açtı. Soyer, açılışın ardından muhtarlarla bir araya geldi

Tire Belediyesi tarafından kurulan Tire Kent Arşivi Merkezi (TİKAM) bugün düzenlenen törenle kapılarını açtı. Yaklaşık 80 BİN yazılı ve görsel meteryali araştırmacıların kullanımına sunacak olan Merkezin açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanu Tunç Soyer, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Kadir Çetin gibi isimlerin yanında çok sayıda davetli katıldı. Bir dizi ziyaretleri için Tire’de bulunan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de açılış törenindeki yerini aldı. Açılış öncesi ilk konuşmayı Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran yaptı. Tire Kent Arşivi’nin Tire için çök önemli bilgi ve belgeleri barındırdığını belirten Duran, Arşivin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Duran’ın ardından kürsüye davet edilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise konuşmasında tarihi tüm hatlarıyla gözler önünde seren Tire Kent Arşivi’nin geleceğe yönelik çok kıymetli bir çalışma olduğunun altını çizdi. Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi yapıldı. Davetliler topluca Tire Kent Arşivi’ni gezdi.

MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Açılış töreninin ardından Tire Belediyesi’ni ziyaret eden Tunç Soyer, Konferans Salonu’nda muhtarlarla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birim amirlerinin katıldığı toplantıda Soyer, muhtarları tek tek dinledi. Muhtarların taleplerini değerlendiren Soyer, tüm talepleri ajandasına kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 22:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276