Koruma sorununa neşter vuruldu

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven başkanlığında Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı murakabe heyeti toplantısı yapıldı.

Koruma sorununa neşter vuruldu

Toplantıda, son zamanda tartışılan Çiftçi malları korumaya üyelik konusunda son nokta konuldu. Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, “Koruma isteğe bağlıdır; dileyen vatandaşımız kendi işletmesinin, tarlasının koruma tedbirini kendi başına alabilir” dedi.
 Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı tarafından belirlenen tarifeler, üyelik sistemi ve koruma hizmeti alınması konuları ele alındı. 

MURAKABE HEYETİNDEN ÖNEMLİ KARAR
Kaymakam Tanrıseven Başkanlığındaki Murakabe Heyeti, Çiftçi Malları Koruma Başkanlığından üyelerin çıkma taleplerini karara bağladı. Çiftçi Malları Koruma Murakabe Heyeti, kanun değişikliği ışığında, çiftçilerin üyelikten çıkma taleplerinde sadece bir dilekçe ile çıkış işlemlerinin yapılması gerektiğine karar verdi. Koruma hizmeti almak istemeyen çiftçilerin, Çiftçi Malları Koruma Başkanlığına bir dilekçe vermesi yeterli olacak.

“KORUMA HİZMETİ İSTEĞE BAĞLIDIR”
Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Çiftçi Mallarının Korunması Hakkındaki Kanunda değişiklik yapıldığını ve “Bu kanun kapsamındaki koruma hizmetleri, hizmet alanların isteğine bağlı olarak alınır. Kamu kuruluşları ile gerçek veya tüzel kişilere ait tarımsal işletmelerin kendi koruma tedbirlerini almaları durumunda, bu işletmelerden koruma ücreti alınmaz” şeklinde düzenleme yapıldığını hatırlattı.
Murakabe Heyetinin Kaymakam Tanrıseven Başkanlığında oy birliği ile aldığı karar, toplantıya davet edilen Çiftçi Malları Koruma Başkanı Ahmet Küçükler’e de tebliğ edildi.
 Kaymakam Tanrıseven başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür V. Mutlu Tıraş, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Ziraat Teknikeri Talip Karaman, Kırtepe Mahalle Muhtarı Mehmet Elibol, Mali Müşavir Çoşkun Koç ve Çiftçi temsilcisi Mustafa Uğurlu katıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner221