banner277
banner264

Kaymakam Çobanoğlu’nun 4 Eylül Mesajı

Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu Tire’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

banner288
Kaymakam Çobanoğlu’nun 4 Eylül Mesajı

Çobanoğlu yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “ Tire İlçesi  binlerce yıllık tarihinde onlarca medeniyete ev sahipliği yaparak,  tarihi dokusundan ödün vermeden mirasını günümüze kadar taşımayı başaran güzide bir kenttir. 29 Mayıs 1919’da işgal edilen Tire,  aziz milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığı sayesinde başlattığı mücadele zaferle neticelenerek 4 Eylül 1922’de yeniden bağımsızlığını ilan etmiştir.

Şüphesiz İlçemizi ve ülkemizi her alanda daha ileriye götürmeye çalışırken üzerinde yaşadığımız zorlu coğrafyada var olabilmenin ve güçlü kalabilmenin temel koşulu mazimizi unutmamak ve istikbalimize hep birlikte sahip çıkmaktır. 4 Eylül tarihi bizlere bunu hatırlatmaktadır.   

Bu inançla, ilçemizi işgalden kurtararak bu güzel topraklar üzerinde  özgürce yaşamamızı sağlayan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal savaşımızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum. Tire’nin bu gurur gününü tekrar kutluyor, tüm Tireli hemşerilerimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275