banner277
banner264

Dağdere’nin yol sorununa kaymakamlıktan neşter

Tire’nin kırsal Dağdere Mahallesi mezarlık yolunda bulunan derenin sık sık taşkın oluşturarak çökmesi sorununa Tire Kaymakamlığı neşter vurarak kesin çözüm sağladı.

Dağdere’nin yol sorununa kaymakamlıktan neşter

Dağdere mahallesinde bulunan mezarlık yolundaki derede bulunan büzlerin tıkanması sonucu yolda göçme yaşanıyordu. Köy sakinleri bu konuda mağduriyet yaşıyor ve mezarlık alanına ulaşımda sıkıntılar yaşanıyordu. Defalarca yenilenen yolda aynı sorunlar devam edince Tire Kaymakamlığı duruma müdahale etti.

Tire Kaymakamlığının talebi ile İzmir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nca dere geçişi üzerine beton menfez yapılarak sorunu çözüme kavuşturuldu.

TANRISEVEN “DEVLET VATANDAŞIN YANINDA”

Konuyu yakından takip eden Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Dağdere mahallesinde oluşan sorunun çözülmesi için İzmir Valisi Erol Ayyıldız’dan destek istedi.

Vali Ayyıldız’ın talimatı ile, İzmir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca Dağdere mahallesi mezarlık yoluna menfez yaparak sorunu kökten çözüldü.

Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven şunları söyledi:

”Dağdere mahallesi mezarlık yolunda yıllardır sorun haline gelen dere taşkınları nedeni ile vatandaşlarımızın bu yolu kullanamadıklarını ve mağdur olduklarını tespit ettik. Devlet vatandaşa hizmet için vardır. Sayın Valimizin desteği ile menfez yapılarak sorun giderildi. Bundan böyle vatandaşlarımız bu bölgede sorun yaşamayacaklar.” 

MUHTAR YENİLMEZ “ALLAH DEVLETİMİZDEN RAZI OLSUN”

Yıllardır mezarlık yolunda sorun yaşadıklarını bazı zamanlarda cenazelerini dereden geçiremediklerini söyleyen Dağdere Mahallesi muhtarı Tuncay Yenilmez “Allah Devletimizden Razı olsun. Bu yol bizim mahallemizin en büyük sorunuydu. Yapılan menfez ile sorunu kökünden çözümü sağlandı. Başta İzmir Valimiz Erol Ayyıldız olmak üzere konuya duyarlılık gösteren Tire İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan Tanrıseven ve diğer yetkililere teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276