Cumhurbaşkanlığında Büyük Roman Buluşmasına Katıldılar

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Tireli Romanlardan oluşan kalabalık bir heyet Cumhurbaşkanlığında düzenlenen Büyük Roman Buluşmasına katıldı.

Cumhurbaşkanlığında Büyük Roman Buluşmasına Katıldılar

Hayli renkli görüntülerin ve sıcak bir ortamın oluştuğu buluşmada Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Roman vatandaşlarla yakından ilgilenerek üst düzey bir misafirperverlik ortaya koydu.
Cumhurbaşkanımız Erdoğan yapmış olduğu konuşmada ‘‘Roman kardeşlerimize olan sevgimizi sadece sözde bırakmadık. Roman kardeşlerimize yönelik olarak mevzuata yansımış olan uygulamaları ortadan kaldırdık. Polis Talimatnamesi'nden ayrımcı ifadelerin kaldırılmasını sağladık. Türkiye'nin 36 ilinde faaliyet gösteren federasyonların ve derneklerin katılımıyla Roman Çalıştayı topladık. Cumhuriyet tarihinde ilk defa Roman vatandaşlarımızı meselelerini devletin en üst düzeyinde tartışma imkanı buldular'' dedi.
 

TANRISEVEN : ‘‘ROMANLAR BİRİNCİ SINIF VATANDAŞIMIZ’’

Cumhurbaşkanlığı külliyesindeki Büyük Roman Buluşmasına katılan Tanrıseven: ‘‘Roman vatandaşlarımız da bizim için birinci sınıf vatandaştır. Her vatandaşımıza olduğu gibi roman vatandaşlarımıza da en iyi hizmeti götürmenin gayreti içerisindeyiz. Bu günkü program ile romanlar doğrudan sayın cumhurbaşkanımızla temas kurdu. Sayın Cumhurbaşkanımız da roman vatandaşlarımız için oldukça güzel mesajlar verdi.

TİROMDER BAŞKANI KARABACAK’TAN TEŞEKKÜR

Tire Romanlar Derneği (TİROMDER) Başkanı Hasan Hüseyin Karabacak Cumhurbaşkanlığı külliyedeki programın ve Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği mesajların kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti. Ziyarette kendilerini yalnız bırakmayarak destek olan Kaymakam Tanrıseven’e de gösterdiği duyarlık ve ilgi için teşekkür etti.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256