banner277
banner264

CHP’li kadınlar Fatma Tüfenkçi’yi ziyaret etti

CHP Tire Kadın Kolları, geçtiğimiz günlerde eski eşi tarafından bıçaklanan Fatma Tüfenkçi’yi ziyaret etti.

banner288
CHP’li kadınlar Fatma Tüfenkçi’yi ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Tire Kadın Kolları, geçtiğimiz günlerde boşandığı eski eşi tarafından hunharca bıçaklanarak hayatına kast edilen Hemşire Fatma Tüfenkçi’ye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Kadın Kolları başkanı Gülgün Gözeger ve yönetimine, CHP Tire Eski İlçe Başkanı ve Kurultay Delegesi Hakan Şenoyar, CHP Tire İlçe Başkanı İsmail Güleç ve Ana Kademe Yöneticilerinden bir grup da eşlik etti. Fatma Tüfenkçi ve annesi gerçekleştirilen ziyaretten son derece memnun kalırken yaşanan şiddet olaylarının durmasını diledi. Ziyaretin ardından CHP Kadın Kolları Başkanı Gülgün Gözeger bir açıklama yaptı. Gözeger yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

‘’İçinde bulunduğumuz Türkiye’de kadına şiddetin dozunun arttığını görüyoruz. Bununla ilgili devletin de bu konuya yeterince duyarlı olmadığı da aşikardır.Bugün içinde bulunduğumuz coğrafyada sevgi eksikliği olması ve ailelerin daha küçük yaşlarda özellikle erkek çocuklarına sevgi aşılamadığı ve ileride büyüyüp  evlenme çağına geldiğinde kadını bir meta gibi gören zihniyete bürünen bireyler yaratılmasına yol açmaktadır..İş böyle olunca  psikolojik olarak sevmeyi bilmeyen,sevmenin şeklini bilmeyen  ve kadını baskı unsuru  gören bireyler oluşmakta ve bu,Onların aile içi şiddetle tanışmasına ,aile içindeki çocuklarında uzun yıllar sürecek ve bundan sonraki hayatlarını olumsuz yönde etkileyecek kötü  bir döngüye yol açmaktadır.Biz Kadınlar kendi evimize ait sorumluluklarımızı yerine getirirken maalesef bazı erkeklerde bizi kendine ait bir meta olarak görmektedir.Herkes şunu bilmelidir ki kadın ve erkek doğarken aynı  bebek kimliğiyle doğar ve her ikisi de bir bireydir.Fiziksel olarak bir cinsin diğer bir cinsten güçlü olması,Onun daha üstün bir insan olduğu anlamına gelmediğini de  belirtmek isteriz.Bu dünyada erkeklerin nasıl yaşama hakkı varsa biz kadınlarınki de o kadardır,ne fazla ne bir eksik.Bu yüzden tüm herkesten istediğimiz kadına olan şiddete karşı tek yumruk olmamız gerekmektedir.Bu insanlık onuru için mecburidir.Hiç kimsenin başka hiçbir kimseye kaba kuvvet ve şiddete maruz bırakmaya hakkı yoktur.Tüm milletimiz çocuklarını güzel  ve medeni bir şekilde sevmeyi öğretmesini ve sevgi aşılamasını istiyoruz.Birlikte yaşadığımız bu toplumda çağdaş ve medeni bir şekilde yaşamak herkesin hakkıdır.Biz kadınlar artık şiddet istemiyoruz ve Üzülerek bunu yapanları kınıyoruz.

Bir alman atasözü derki; İnsan yalnızca doğru sevdiği zaman kötülük etmez ve gerçekten doğru ve saygı gösterici sevgiyle her şey daha güzel olacaktır. Biz CHP Tire Örgütü ve Bu örgütün Kadın kolları olarak, sevginin insan birliğine, egoizminde yalnızlar götürdüğünü görerek bu kardeşimize yapılan şiddeti kınıyor, bir daha toplumumuzda böyle acıların yaşanmamasını temenni ediyoruz. Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyor esenlikler diliyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274