Tarihten silinemeyen zafer “Kut’ül Amâre”

Kut’ül Amâre Zaferi’nin 102.yıldönümü İlçe Kutlama Programı Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesinde 30/04/2018 Pazartesi günü yapıldı.

Tarihten silinemeyen zafer “Kut’ül Amâre”

Açılış,Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın söylenmesiyle başlanan programa İlçe Millî Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Müftüsü, kurum ve kuruluş müdürleri, Dernek ve STK temsilcileri ile okul idarecileri, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.


        Günün anlam ve önemini belirten konuşma Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi Müdür Başyardımcısı Kadir KARADABAN tarafından yapıldıktan sonra programın ilk ayağı olan salon sunumuna günün anlamıyla ilgili şiir okunması, slayt sunumu ve video gösterimi ile devam edildi.
        Salon programından sonra bahçede devam eden etkinlikte günün anlamını ifade eden şiirler okundu,şehitlerimiz adına Şehit Özel Harekat Polis Memuru Ahmet Alp TAŞDEMİR’in babası Seçuk İsa Bey Camii İmamı İbrahim TAŞDEMİR tarafından dua edildi,ardından Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Mehter Takımı tarafından Mehter gösterisi gerçekleştirildi.Ardından pilav-ayran ikramının yapıldığı Kut’ül Amâre Zaferi’nin 102.yıldönümü ilçemizde coşkuyla kutlandı.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner221