banner277
banner264

Öğretmenler Günü’nde Muhteşem Program

Tire Belediyesi'nin 24 Kasım Öğretmenler Günü için özel olarak hazırladığı programda izleyicilere sanat dolu bir gece yaşatıldı.

banner288
Öğretmenler Günü’nde Muhteşem Program


 

Özel Medifema Hastanesi sponsorluğunda hazırlanan programda müzik yönetmenliğini Tuğçe İpek Kaya, şefliğini ise TRT ses sanatçısı Ethem Kaya'nın yaptığı Türk Halk Müziği korosu harika bir konser verdi. Toplamda 20 türkünün seslendirildiği gecede izleyiciler mest oldu. Gecenin sonunda müzik yönetmeni Tuğçe İpek Kaya ve Şef Ethem Kaya da türkü söyledi. Konser öncesinde Tire Belediyesi Halk Oyunları Eğitmeni Ahmet Köyük gösteri sergiledi. Köyük, Koro sarı zeybek türküsünü seslendirirken de zeybek oynadı.

Tire Bedesteni'nde düzenlenen geceye Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, eşi Necibe Duran, Tire Belediye Başkan yardımcıları Halil Doğukan Eroğlu, Sefa Yıldırım, İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Kadir Çetin, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Duygu Hazırol, Koordinasyon İşleri Müdürü Fatih Altın ve çok sayıda davetli katıldı.

BAŞKAN DURAN "24 KASIM BİZLER İÇİN ÖNEMLİ BİR GÜN

Program bitimi Şef Ethem Kaya 'ya teşekkür çiçeği takdim eden Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran 24 Kasım bizler için çok önemli bir tarih. Bugün hem Mustafa Kemal Paşa'nın "Atatürk" soyadını aldığı, millet mekteplerinin açıldığı ve Atamıza "Başöğretmen unvanının verildiği gündür. Biz de Tire Belediyesi olarak bu güzel günü konserle kutlamak istedik"dedi.

"KULAKLARIMIZIN PASI SİLİNDİ".

Başkan Duran konuşmasının devamında  "Bizler için çok önemli gecede değerli şefimiz Ethem Kaya ve korosunu ağırladık. Bugün deyim yerindeyse kulaklarımızın pası silindi, kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır" diyerek başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274