banner277
banner264

Kaymakam Tanrıseven “Tire engelsiz kent olacak”

Tire’de Engelliler Haftası kutlamaları coşku içinde geçti. Kutlamalarda Engelli öğrenciler sergiledikleri gösterilerle vatandaşların gönlünde taht kurdu. Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, “Engellileri hayatın içine katıyoruz. Tire’yi engelsiz kent yapacağız” dedi.

banner288
Kaymakam Tanrıseven “Tire engelsiz kent olacak”

Her yıl 10 – 16 Mayıs tarihleri arasında Engelliler Haftası etkinlikleri Tire Kaymakamlığı himayesinde Dr. Hasan Tanrıseven’in de katılımıyla Tire Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi bahçesinde gerçekleştirildi.

VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Saat 10:30’da Engelliler Derneğinin Atatürk Anıtına çelenk koymasıyla başlayan etkinlikler, Tire Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi bahçesindeki programla devam etti. Etkinliklere Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Jandarma Karakol Komutanı Teğmen Okay Cansu, Emniyet Müdürü Hasan Özge,Tire Engelliler Dernek Başkanı Şennur Aygün, CHP İlçe Başkanı İsmail Güleç kurum amirleri, vatandaşlar, veliler ve öğrenciler katıldılar.

TANRISEVEN “ENGELLERİ SEVGİYLE AŞABİLİRİZ”

Kaymakam Tanrıseven yaptığı konuşmada, toplumun her kesiminin engelli bireyleri toplumun önemli bir parçası olarak görmesi gerektiğini belirtti. Tanrıseven şunları kaydetti: 

“Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için yoğun çaba içerisindeyiz. Engelli vatandaşlarımızın yanında olarak, onları anlayarak, sorunlarını çözerek mutlu edebiliriz.”

“TİRE ENGELSİZ KENT OLACAK”

“Üç yıldan bu yana İlçemizde Engellilere yönelik programlar ciddi bir biçimde arttı. Engellileri önemsiyoruz. Engellileri evinden çıkarıp hayatın içine katıyoruz. Eğitimle, engeller aşılıyor. Kaymakamlık, resmi kurumlar ve Belediye hep birlikte Tire’yi engelsiz kent yapmak için çalışıyoruz.”

GÖSTERİLER BÜYÜK İLGİYLE İZLENDİ

Tire Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Tire Anaokulu, Tire Nefise İbrahim Çetin Anaokulu, Tire Halk Eğitim Merkezi Özel Eğitim, Tire İsabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim, Özel Uzman Dosteli Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Atatürk, İnkılap özel eğitim öğrencilerinin hazırlayıp sundukları folklor gösterileri, şiirler, şarkılar, ritim gösterileri ve birçok sunum engelli öğrenciler ve onları her zaman destekleyen öğretmenleri tarafından birlikte icra edildi. Gösteriye katılan öğrencilerin coşkuları ve mutlulukları görülmeye değerdi. Gösterilere vatandaşlar da alkışlarıyla eşlik ettiler.

YARIŞMADA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Engelliler Haftası nedeni ile ilçe okulları arasında düzenlenen resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Resim yarışmasında birinciliği Rasih Kirazoğlu İlkokulu’ndan Çağıl Bayık alırken, ikinciliği Özel Tire Oluşum İlkokulu’ndan Abdullah Yağız aldı. Kurtuluş İlkokulu’ndan Nilda İçli ise üçüncü oldu.

Şiir dalında birinciliği Oluşum Koleji’nden Yusuf Asım Karabulut, ikinciliği Kireli Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu’ndan Ayça Martoğlu, Üçüncülüğü Özel Armağan Ada Kolejinden Zeynep Oktav aldı.

 PROJE VE SERGİ STANDLARI GEZİLDİ

Gösterilerin sona ermesiyle Kaymakam Tanrıseven tarafından resim sergisi ve TÜBİTAK 4006 proje stantlarının açılışı yapıldı. Sergide özel öğrenciler tarafından yapılan resimler, çeşitli elişi örnekleri ve süs bitkileri sergilendi.  Engellilerin eserleri sergiye katılan vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276