banner277
banner264

30 Ağustos'a muhteşem final

Büyük taarruzun 97. Yıldönümü muhteşem bir finalle sona erdi. Tire Belediyesi tarafından organize edilen Fener Alayı sonrasında Azerbaycan ve Moldovya Ülkelerinin Halk Oyunları Ekipleri Tire Kent Müzesi önünde düzenlenen programda sahne aldı.

30 Ağustos'a muhteşem final

FENER ALAYI BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Tire Belediyesi tarafından organize edilen Fener Alayı'na kişi, kurum, kuruluş ve dernekler yoğun katılım gösterdi. Tire Belediyesi Tarihi Armoni Bandosu'nun marşlarla eşlik ettiği Fener Alayı'na Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve eşi Necibe Duran,İYİ Parti İlçe Başkanı Kadir Çetin, CHP Gençlik Kolları Başkanı Görkem Çolak, Ak Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge de katıldı. Tireliler fener alayına geçiş sırasında alkış ve tezahüratlarla destek verdi .

DURAN "BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN"

Fener Alayı sonrası Tire Kent Müzesi önünde düzenlenen programda konuşma yapan Başkan Duran "Zafer Bayramımız kutlu olsun" dedi. Misafirlere Tire Üretim ve Pazarlama Kooperatifi ürünlerinden Karadut Şerbeti ve Tire Belediyesi Kültür yayınlarını hediyen eden Başkan Duran  Azerbaycan ve Moldovya ekiplerini Tire'de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek "Ben Mustafa Kemal Atatürk'ün askeriyim diyen cennet mekan Ebulfeyz Elçibey'in ülkesi kardeş ülke can Azerbaycan'ın değerli ekibine bizleri kırmayarak etkinligimize katılan Moldovya ekibine çok teşekkür ediyorum, kendilerini her zaman ilçemizde ağırlamak isteriz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276