banner277
banner264

Tire’de İlköğretim Haftası Kutlandı

Tire’de İlköğretim haftası düzenlenen törenle kutlandı.

banner288
Tire’de İlköğretim Haftası Kutlandı

Rasih Kirazoğlu İlkokulu’nda yapılan kutlama programına Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, eşi Necibe Duran, ilçe protokolü, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Minik öğrenciler ilçe protokolünü okul önünde çiçeklerle karşıladı.

Kutlama programı Tire Milli Eğitim Müdür Ogün Derse’nin konuşmalarıyla başladı. Derse konuşmasında öğrencilere ‘’Sizleri, anne ve babanızın şefkatli kollarından, yine anne, babanız kadar şefkatli öğretmenlerinizin kollarına teslim ediyoruz’’ şeklinde seslendi. Konuşmasında öğretmenlere de yer ayıran Derse ‘’Ülkemiz geleceğinin teminatı ve yarınların sahipleri çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz. Onlarla kendi evlatlarınız gibi ilgileneceğinizden şüphemiz yok’’ dedi. İlköğretimin bir millet için bağımsızlık ve var olma mücadelesi olduğunu da sözlerine ekleyen Derse, yeni eğitim, öğretim yılının hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Program, öğrencilerin halk oyunları ve dans gösterilerini sunmaları, günün anlam ve önemine uygun şiirleri okumalarıyla son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275