Sesimize belediyeler ses verdi

Bağımsız Eğitim Sen, Çeriközü Köyü İlkokulu’na desteklerinden dolayı İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tire Belediyesi’ne teşekkür etti.

Sesimize belediyeler ses verdi

Ercan ÇELİK

Bağımsız Eğitim Sen İzmir İl Başkanı Resül Kara, geçtiğimiz aylarda kırtasiye yardımı için gittiği Çeriközü Köyü ilkokulu’nun fiziki olarak yetersiz olduğunu görmüş ve bununla ilgili kurumların harekete geçmesi gerektiğini belirtmişti. Kara’nın tepkisinden sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tire Belediyesi, okulun şartlarının iyileştirilmesi için kolları sıvadı. 

Belediyeye teşekkür eden Resül Kara, yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelerde bulundu; “Değerli Kamuoyu hatırlayacaksınız Kasım-2015 ayında Sendikamız ve oluşturduğumuz Platformun Eğitime Destek kampanyası kapsamında kırtasiye desteğinde bulunmak için gittiğimiz Tire Çeriközü köyü ilkokulunun fiziki yetersizliğini tespit etmiş ve yetkilileri göreve davet etmiştik. Bundan dolayı Tire İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ERKUT sorunları yerinde tespit etmek üzere bahsi geçen köye gitmesi gerekirken bunun yerine tarafımızı "yetkisi olmadığı halde denetim yaptı" “Yasak olduğu halde basına demeç verdi” “Açıklamasında öğrencileri kullandı” gibi saçma sapan suçlamalarla Valiliğe şikâyet etmişti. Beyefendinin şikâyet konuları müfettiş tarafından soruşturmaya gerek görülmeyerek inceleme aşamasında bırakılmış olup konuyu kamuoyuna saygıyla duyururuz. Tire’deki Devletin İcra makamlarının ifa edemediği Eğitim ortamlarının sağlıklı hale getirilmesi görevini açıklamamızdan sonra İzmir Büyük Şehir belediyesi ve Tire Belediyesi’nin yapmış olmasını görmek bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Aracı olduklarını öğrendiğim Sayın Yücel ÖZEN, Sayın Hakan ŞENOYAR beylere ve yavrularımızın sıcak verimli bir sınıf ve okul ortamına kavuşmasını sağlayan, Eğitime Destek ve katkı sağlayan Belediyelerimizi ve çalışanlarını canı gönülden teşekkürü bir borç biliriz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223