Performans değerlendirme sistemine Hayır!

2015-2016 Eğitim öğretim yılı sonunda öğretmenlerin Performans Değerlendirmesine tabi tutulmasına Bağımsız Eğitim-Sen İzmir İl Başkanlığından çok sert tepki geldi. Sendikanın web sayfasında yayınlanan açıklama şu şekilde;

Performans değerlendirme sistemine Hayır!

ÜLKENİN AYDINLARI DENEME TAHTASI DEĞİLDİR
Üniversitede Eğitimci olarak yetiştiriyorsunuz, yetmiyor KPSS' ye tabi tutuyorsunuz,  oda yetmiyor bir yıl  staj yaptırıyorsunuz oda yetmiyor, Staj mülakatına tabi tutuyorsunuz, o da yetmiyor,  her yıl zorla iş yaptırılan insan muamelesine tabi tutarak performansını ölçmeye kalkıyorsunuz. Yetmedi dahası da var Sayın yetkililer ve yağdanlıkları arada bir kalkıp itibarını yerle bir etmek için öğretmenin tatilinden tutun da yaşam tarzına, bindiği arabaya, oturduğu eve kadar irdeleyip itibarını sarsma amaçlı demeçler vermekten imtina dahi etmiyorlar. Bu milleti eğitmek tek gayesi olan, ülkeyi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkartmak için yeri geldiğinde gecesini gündüzüne katan, gerektiğinde ana, baba, kardeş olabilen bu insanlardan ne istiyorsunuz sayın bakan, kestirmeden söyleyin biz de bilelim.

BAKANLIĞIN NİYETİ NEDİR?
Geçen yıl rotasyon söylentileriyle bu yıl performans sopasıyla hamazın kazığı gibi öğretmenlerin başında dikilmenin âlemi sakın sizin Dünya görüşünüzü taşımayan, sizin gibi düşünmeyen öğretmenleri bir kalemde silip atma düşüncesi olmasın.

BAKANLIĞIN İŞİ ŞAHISLARLA UĞRAŞMAK DEĞİLDİR
Unutmayın ki Sayın Bakan ve yetkililer öğretmen dediğiniz insanlar da can taşımaktadır,  Onların performansını değerlendirmek için onların başına diktiğiniz sizin dünya görüşünüzden veya öyle görünen yöneticilerin değerlendirmeye çalıştıkları öğretmenlerden hiç bir fazlalığı yoktur. Gönül isterdi ki öğretmenle uğraşmaya harcadığınız enerjiyi Eğitimin kalitesini arttırmak, Eğitim ortamlarının yeterliliğini ve fiziki durumlarını iyileştirmek için harcamış olsaydınız hem eğitim sistemi bu gün yazboz tahtasına dönüşmemiş olurdu hem de Türk gençliği amelelik yerine mühendislik yapıyor olurdu. Tüketim toplumu, yerini üretim toplumuna bırakmış olurdu.

SENDİKAMIZ HER ZAMAN HAKSIZLIĞIN KARŞISINDADIR
Mademki öğretmenin performansını değerlendirme sistemini getirdiniz, herhalde değerlendirmede bulunan müdürleriniz yaptıkları bütün değerlendirmenin belgeye dayandırılacağını, aksi takdirde olayın görevi kötüye kullanma kapsamında yargıya taşınacağının farkındadırlar.
        Tüm Eğitim Öğretim Sınıfının cefakâr ve vefakâr öğretmenleri ile kamuoyuna buradan duyuruyoruz Sendikamız üyesi olsun veya olmasın Performans değerlendirmesi 100 tam puandan az olan öğretmen arkadaşlarımıza tüm hukuki destek sendikamız tarafından sağlanacaktır. İtiraz dilekçesiyle başlayan süreçte yargı sonuna kadar Sendikamız  yanınızda olacaktır. Dilekçe örneği ve Tüm başvurular için gerekli bilgi ve desteği Bağımsı Eğitim-Sen Temsilciliklerinden sağlayabilirsiniz.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223