banner277
banner264

Tire’de denetimler başladı: Polisin şakası yok!

Tire polisi, genelgeye uymayıp sokakta gezen 65 yaş üstü vatandaşları denetlemeye başladı.

Tire’de denetimler başladı: Polisin şakası yok!

Ercan ÇELİK

Dün İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle 65 yaş üstü vatandaşlar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda ve toplu ulaşım araçlarında bulunmaları sınırlandırılmıştı.
Yayınlanan genelge kapsamında ülke çapında olduğu gibi Tire’de polis ve genelgeye aykırı davranan vatandaşları tespit için denetimlere başladı. 

POLİSİN ŞAKASI YOK
Edinilen bilgiye göre toplum sağlığını korumak için de genelgeye uymayan vatandaşlara gerekli cezaların harfiyen uygulanacağı, bu konuda taviz verilmeyeceği öğrenildi. Yasağı ihlal eden vatandaşlara ise Hıfzısıhha Kurulu kararına istinaden  3 bin 150 TL ceza uygulanarak, TCK 195’e göre de adli işlem başlatılacağı bilgisine ulaşıldı.

SALI PAZARINDA DA DENETİM OLACAK
Tire’de Salı günü  pazar kurulması durumunda da Salı pazarında denetimlerin sıkı tutulacağı ve yasağa uymayan 65 yaş üstü tüm vatandaşlara gerekli yaptırımların uygulanacağı öğrenildi.

VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU YARDIMCI OLACAK
Yalnız yaşayan 65 yaş üstü yaşlılar ile yine temel ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan yaşlılarımızın ihtiyaçlarının karşılanması konusunda ise Kaymakamlık bünyesine kurulan  İlçe Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından destek verileceği öğrenildi.


 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 17:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bşk
Bşk - 2 hafta Önce

Mekanlar kapatılmalı....vüris anti vüris sorumsuzluk vürisi..kaptın ecz.fırın sadece parrkende....gerekli olmayan mekan kapalı olacak...köylü pazarı bitmşdr.buyapmazsak vürisi daja cok yayalır.......ihtiyaçları elinden geldgincw kontrollu belediyw ler de yardımcı olacak yan yan fazla insanlar olmayacak
Ey millet biraz anlayışlı olun.
Evde sultan kahvaltısı yapmayın.
Arıkan 1 ekmeği 4 yıldr göremayen müslüman kardeşimz yaşamaya çlışdysa kimse bunu yadrgamasın...bolluğun kıymedini dya ederk değil helal haram karışdrrak insan alemine bir ders var....ama kinse üstüne alınmıyor.
Para para diye ckarcılar..şimdi hala merhametlerini cıkar yolu bu zihniyet varsa ben artık olacağını RABBİME bırakıorum....ayıp ahlak korku yok..iplislk varsa bitmişdr.

Hasan aksungur
Hasan aksungur - 2 hafta Önce

Ben 155 e telefon ettim bir sonuç alamadım.Ben kimsesi olmayan bir vatandaşım.Banka işlemlerim ve temel ihtiyaçlarım için Vefa gurubuna ulaşamadım.Bana oranın Tel.Numarasını bildirene Tşk.mi sunarım.Tel.05374797 H.Aksungur.

SIRADAKİ HABER

banner276