Tayyip dede bizim sınıfa satranç takımı lazım

Tire Öğretmen Melehat Aksoy İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Sena Şaşmaz geçtiğimiz hafta akraba ziyareti için ailesi ile birlikte İstanbula gitti.

Tayyip dede bizim sınıfa satranç takımı lazım

Geçtiğimiz Cuma günü Tire 112 personeli olan Babası Mesut Şaşmaz ve kuzeni Yasin Yanık ile cuma namazı için camiye giden minik Sena namaz sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanla karşılaştı. Burada çocuklarla yakından ilgilenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Sena Şaşmaz arasında ilginç bir diyalog gelişti.

“TAYYİP DEDE OKULDA SATRANÇ KULÜBÜ KURDUK SATRANÇ TAKIMIMIZ YOK”

Namazın ardından Erdoğan'ın yanına giden Tireli minik sena Cumhurbaşkanına "Tayyip dede 2014 yılında karşılaştığımızda bana satranç takımı hediye etmiştiniz. Sizin sayenizde satranca başladım ve okulda satranç kulübü kurduk ama bizim okulumuzda satranç takımı yok 20 takım satranca ihtiyacımız var." dedi.

Tireli Sena Şaşmaz’ın talebi üzerine korumalarına talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 adet satranç takımını Tireli Sena'ya hediye ederek başarılar diledi. Sevinçten havalara uçan Sena Şaşmaz 20 adet satranç takımını Tire Öğretmen Melahat Aksoy İlkokulu’na teslim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221