banner277
banner264

İZELMAN'dan deprem bölgesindeki çocuklara psikolojik destek

İZELMAN Anaokulları Müdürlüğü Elazığ'da deprem bölgesinde çocuklar ve veliler için psikolojik destek ekibi gönderdi. Ekip, Elazığ ziyaretinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sunum yaptı. 

banner288
İZELMAN'dan deprem bölgesindeki çocuklara psikolojik destek

Ercan ÇELİK

İmza attığı sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken İZELMAN, Elazığ'da yaşanan deprem felaketi sonrası hemen bir ekip oluşturarak bölgeye gönderdi. Burada okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklar ile ebeveynlerine, deprem sonrası travma etkilerini en aza indirgeyebilmek için psikolojik destek verdiler. 
Konuyla ilgili açıklama yapan İZELMAN Genel Müdürü Burak Alp Ersen, "Elazığ’da meydana gelen deprem nedeniyle kenti ziyaret eden Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na;
 Genel Müdür Yardımcımız Serkan Uçma, saha koordinatörümüz Candan Aydın ve gönüllü danışman psikoloğumuz İnci Becerik tarafından yaklaşık on dakikalık bir sözlü sunum yapılmıştır.

Yapılan sunumda;
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in yönlendirmesi ve desteği ile oluşturmuş olduğumuz ekip ve uygulamakta olduğumuz “okul öncesi ve ilköğretim çağı çocuklar ile ebeveynlerine 
psikolojik destek” projesi hakkında ayrıntılı bilgi verildi. 

Psikolojik desteği kapsayan ve çocuk temelli bu desteği sunmak için alanda olan ilk ekip olduğumuzun altı çizildi. 

Görüşme yaptığımız ailelerin bu ihtiyaç konusunda taleplerini karşılayan tek ekip olmamızın güven kazanma konusunda hızlı yol almamızı sağladığı belirtildi. 

Etkinliklerimizde  çocukların yapmış olduğu resimlerin travma boyutunu gözler önüne seren örnekleri çocukların cümleleri ile Sayın Genel Başkanımıza çalışma raporumuzla birlikte teslim edildi." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nihal Ulaş
Nihal Ulaş - 6 ay Önce

Gönlümüz sizlerle

SIRADAKİ HABER

banner276