banner277
banner264

Dikkat! Bu gece sağanak geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, aralarında Tire’nin de bulunduğu bölgeler için gök gürültülü ve kuvvetli sağanak yağış uyarısı yaptı.

banner288
Dikkat! Bu gece sağanak geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yerel olarak kuvvetli sağanak, gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış sırasında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı vatandaştan dikkatli olmasını istedi. İşte meteorolojiden yapılan açıklamanın tam metni;

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden sonra etkisini arttırması beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Marmara'nın batısı (Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli) ile zamanla İç Ege'de (Manisa, İzmir ve Aydın'ın iç kesimleri, Kütahya ve Uşak) yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Yarın (Pazar) aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması beklenen yağışların oluşturabileceği; sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bşk
Bşk - 1 ay Önce

Bilgiler 1 gün önce gelmesi lazım hafta sonu metoroloji drumunu ...

SIRADAKİ HABER

banner274