Bu dere zehir saçıyor !

Tire’nin kuzey batı yönünde bulunan Akkoyunlu, Turgutlu, Eskioba gibi kırsal mahallelerin sınırlarında geçen, adeta zehir akıtarak ilerleyen ve gittiği her yere ölüm götüren bölge sakinlerinin ‘arıklı dere’ diye isimlendirdikleri dere tarım toprakları, evcil ve yaban hayvanları, hatta insanlar için hayati tehlike oluşturmakta.

Bu dere zehir saçıyor !
banner231


BU ZEHİRLİ SUYU TARLALARDA KULLANAN VİCDANSIZLAR VAR
Arıklı deresinin zehirli suyunun hastalık, hatta ölüm saçtığını ifade eden Turgutlu (Giritli) köyü sakinleri; yanı başlarından geçen, tarlalarının arasından kıvrıla kıvrıla ilerleyerek Küçük Menderes Nehriyle birleşen ve sonrasında da denize dökülen zehrin geçtiği gittiği her yerde doğaya ve canlılara zarar verdiğini söyleyerek, bu konuda Tire Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Bakanlığının harekete geçmeye çağırdı.


TALİP ÇINAR KÖYÜNÜN SESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR 
Turgutlu köyünün çevreye duyarlı sakinlerinden biri olarak köylüleri bu konuda harekete geçmeye çağıran Talip Çınar (Tireli Ozan Talibi), zehir akan derenin durumu ile ilgili olarak şunları söyledi; “Bu akan su bildiğiniz zehir akıyor. Geçtiği her yere hastalık ve ölüm götürüyor. Bu sudan içen birçok küçük ve büyükbaş hayvan telef oldu. Çocuklarımız bulaşıcı hastalıklarla karşı karşıya. En önemlisi, kendini bilmez bazı vicdansızlar, içinde kimyasal atıklar da dahil her türlü pis ve zehirli şeyin olduğu bu suyu tarımsal sulamada kullanıyor. Bunu gören, duyan vatandaşlarımız var. Yetkililerin bu duruma mutlaka el atması lazım. Bu suyun kullanıldığı tarlalarda yetişen ürünleri insanlarımıza satıyorlar. Bu kabul edilebilecek bir durum değildir. Bu kişilerin, Tarım Müdürlüğü tarafından tespit edilip cezalandırılması lazım.”


Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2016, 06:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223