banner277
banner264

Asılsız Haber Ve Paylaşımlara Hayvanseverlerden Cevap

Bazı kişi ya da kişilerce son zamanlarda kasıtlı ve asılsız paylaşımların yapıldığı Tire Belediyesi Hayvan Barınağı, Tire Doğal Yaşamı ve Hayvanları Koruma Derneği üyeleri tarafından ziyaret edildi. Ziyaret sonrası hem hayvanseverler hem de Tire Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri açıklama yaptı.

Asılsız Haber Ve Paylaşımlara Hayvanseverlerden Cevap

Barınakta yapılan çalışmaları ve hayvanların sağlık, yeme, içme, barınma yerlerini yerinde inceleyen hayvanseverler görüşlerini sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı.

Tire Doğal Yaşamı ve Hayvanları Koruma Derneği resmi sosyal medya hesabından "Belediye başkan yardımcımız (Sefa Yıldırım), Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ve dernek üyelerimizle birlikte barınakta bir toplantı yaptık. Yapım aşamasındaki barınağın durumunu görüştük. Ameliyathane ve tedavi ünitesinin yapımı devam ediyor. Canların kısırlaştırılması kulak küpesinin takılarak doğal yaşam ortamına bırakılması konusunda görüştük. Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde barınak için bütçe de olacak. Bu canlara besleme,aşılama, tedavi ve kısırlaştırma için gereken maliyet ayrılacak" şeklinde paylaşım yapıldı.

HAYVANSEVERLERLE BİRLİKTE HAREKET EDİYORUZ

Tire Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri ise yaptığı açıklamada, barınağın yönetmeliklere uygun olarak yenilenmesi ve kısırlaştırma operasyonları için yeni bir ameliyathane ve bakım yeri yapımının devam ettiği ifade edildi. Açıklamanın devamında şöyle denildi ;" İlçemizde sokak canlarının gerekli bakımlarının yapılarak, kısırlaştırılması,küpelenerek alındıkları yerlere bırakılması veya sahiplendirilmesi için hayvanseverler derneği ile işbirliği içerisinde birlikte hareket etmekteyiz. Kısırlaştırma operasyonlarını şuanki imkanlarımız uygun olmadığı için Işıkkent Hayvan Barınağında yapılmaktadır. Çalışmalar tamamlandıktan sonra barınak tam kapasite ile hizmet verecektir"

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selcuk
Selcuk - 3 ay Önce

Asılsız değil bu olaylar hepside tam gerçek hayat açlar o canlılar açlar belediyeye yıllık bütçe veriliyo bu canlılara mama ve ilaç için nerde o paralar o canlılar neden ölüyo neden açlar otellerden yemek toplicak ekmek toplicak belediye çalışanları ayrıca kuru mama dagitcaklar canlılara böyle bakım olmaz tamami insanları kandırmayın

Bşk
Bşk - 3 ay Önce

Dışarda çok köpek var lütfen onları alınız......çoçuklarımıza zarr verlirse bnm zarar verene bnde aynı cvp verirrm...bnde hayvanları severim ama bakamayacaksam beslemm...vebal....
Lütfrn dışardaki köpekleri alınız..

Hızır Hıdır
Hızır Hıdır @Bşk - 3 ay Önce

Sayın Bşk,
Dışarıda çok köpek olduğunu ve toplanmasını istiyorsun!!!!
Peki nereye toplanacak!!!!!!
Barınak demek geçici sağlık tedavilerinin ve sterilitate (kısırlaştırma) ameliyatı yapıldığı yerdir.
Buralı iseniz mutlaka köylerinden birinden sinizdir ve zamanında aileniz veya siz köpek türü bir hayvanda beslemişsinizdir,zamanında ürememesi için hiç bir girişiminiz oldumu acaba!!!!!!!!!
Karşılarına dikilmeyi düşüneceğinize yardımcı olun.

SIRADAKİ HABER

banner274