TAC’lı öğrenciler milli takımda

 14 Mayıs 2018 ‘de önce İstanbul’a oradan Kıbrıs’a giden Tire Tac Lisesi öğrencileri Efe Sarımsak, Hasan Yurdageldi, Emir Akhisarlı Milli Takım’a seçilmenin gururunu yaşıyor.

TAC’lı öğrenciler milli takımda

Sportif aktivitelere son derece önem veren Tac Lisesi öğrencileri, önce Bayındır Özel Efe Rehabilitasyon Merkezi karma futbol takımına seçildiler. Engelli öğrencilere partner sporcu olarak eşlik ettikleri Muğla etabında takım olarak Bölge Birincisi oldular ve Dilek Sabancı Karma Futbol Şampiyonası’nın ikinci etabı Türkiye Şampiyonası’na katıldılar. Lüleburgaz’da düzenlenen müsabakalarda takım olarak Türkiye Şampiyonu oldular. Orada gösterdikleri başarılar neticesinde partner sporcu olarak Dilek Sabancı Engelliler Federasyonu Milli Takımı’na seçildiler ve Kıbrıs’taki milli takım kampına katılmaya hak kazandılar. Kıbrıs’taki kampta da başarılı olan sporculara Dünya Olimpiyatları yolu açılacak çünkü Kıbrıs kampında seçilen öğrenciler 2019 Dünya Yaz Olimpiyatlarına katılıp ülkemizi temsil edecek.

Tac Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Hasan Güler: “ Milli takıma öğrenci yollamanın onurunu bize yaşattıkları için öğrencilerimize ve onları bu büyük organizasyona dahil eden Bayındır Efe Rehabilştasyon Merkezi Kurucusu Ozan Uvaçin’e teşekkür ederiz ve sporcularımıza milli takım kampında başarılar dileriz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner221