Sadrettin Yakuter: "Gidin ötede oynayın!"

Tire’de bir sosyal medya hesabından “röportaj” adı altında paylaşılan içerikle ilgili açıklama yapan Yakuter, sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyleyerek, “Bizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek!” dedi.

Sadrettin Yakuter: "Gidin ötede oynayın!"

Ercan ÇELİK

Geçtiğimiz gün sosyal medyada yayınlanan bir içerikte Sadrettin Yakuter’e ait beyanatlara yer verildi ve Ak Parti camiasında bu beyanat farklı yorumlara sebep oldu. Bunun üzerine dün akşam saatlerinde Ak Parti Tire eski İlçe Başkanı Selman İçelli ve Tire Belediye Meclis Üyesi Mustafa Maltepe ile bir araya gelen Yakuter bir kez daha birlik beraberlik mesajı verdi.

Tire Belediye Başkan aday adaylığı yarışında bir takım çevrelerin farklı seneryolar uyguladığının altını çizen Yakuter sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben özü sözü bir insanım. Dün ne dediysem bugün de aynısını söylerim. Aday adaylığı sürecinde bir yola çıktık. Tabi ki bu görev bir kişiye tevdi edilecek. Ben teşkilatın dışında kalmış ama gönlünden aday adayı olmayı isteyen ancak aday adaylığını açıklamayan yani medeni cesaret göstermek yerine başka planların içine girmiş kişiler için ‘hakkımı helal etmiyorum’ dedim. İlçe başkanımız Selman İçelli beyefendi Genel Merkezin takdiri ile istifa etmiştir. Burada son söz Genel Merkezimizindir. Kendisine ve diğer aday adayı olmuş arkadaşlara  başarılar dilerim. Aramıza fitne sokmak isteyen kim varsa onlara ‘hadi gidin ötede oynayın’ diyorum.  Sadrettin Yakuter'in ağzından laf bir kere çıkar. Selman İçelli dahil aday adaylığı yarışına giren ben ve diğer arkadaşlarım kim aday olursa olsun biz bu bayrağı teşkilatımızla birlikte taşımaya söz verdik. Bizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek."

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER