banner277
banner264

Saadet Partisi, basınla kahvaltıda buluştu

Saadet Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şerafettin Kılıç, Tire’de basın mensuplarıyla buluştu.

Saadet Partisi, basınla kahvaltıda buluştu

Ercan ÇELİK

Tire’nin eşsiz mesire yerlerinden biri olan Derekahve Kafeteryası’nda Saadet Partisi Tire İlçe Teşkilatı’nın ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programına Saadet Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şerafettin Kılıç, Tire Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekmen, Tire İlçe Başkanı Tahir Ekmen ve Belediye Meclis Üyesi adayları katıldı. Tire’de gazete ve ajans temsilcileri de kahvaltıya katıldılar.

EKMEN: “TİRE İÇİN PROJELERİMİZ HAZIR”

Kahvaltının ardından açılış konuşmasını Tire Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekmen yaptı. Ekmen, “Bu dönemde belediyede, ilçe belediye başkan adaylığı görevi bize tevdi edildikten sonra genç bir ekiple genç bir kadroyla yolumuza çıktık. İnşallah bunu da başaracak olduğumuzu muvaffak olduğumuzu biliyoruz. Tire için projelerimiz neler? Bunların ön çalışmalarını alt yapılarını yaptık. İnşallah bu haftdan itibaren zemine de inip arkadaşlarımızla çalışmalarımıza başlayacağız.” Dedi.

KILIÇ: “ERBAKAN HOCAMIZIN ÖLÜM HABERİNİ BURADA ALMIŞTIM”

Toplantıda söz alan Şerafettin Kılıç, Tire Belediye Başkan Adayı Ekmen ve yönetime teşekkür ederek, daha önce Derekahve’deki bir hatırasını anlattı. Kılıç, “Bu mekanınn bende ayrı bir yeri var. O da 2011 senesinde burada üst katta konuşma yaparken önüme bir not getirdiler. Erbakan Hocamız vefat etmiş. Hatta ben konuşmam sırasında öyle şey yok bunlar süpekülasyondan ibaret ama sonradan tekrar haber geldi. Gerçekten vefat etmiş. 27 Şubat günü vefat etmişti buradan tüm ölmüşlerimizin ruhuna ve Erbakan Hocamız için birer Fatiha okuyalım.” Dedi.

“28 ŞUBAT, BİZE KARŞI YAPILMIŞ POSTMODERN DARBEDİR”

28 Şubat ile ilgili de yorum yapan Kılıç, “28 Şubat’ta da bize karşı yapılmış o postmodern darbenin yıl dönümüydü. Bundan dolayı da bir yararyı kaşımak onu büyütmek istemiyorum ama bir kez daha bu tarz anti demokratik davranışları kınamak istiyorum. İnşallah bundan sonra bu tarz olaylar yaşanmaz diyorum. İnsanların konuşmaya, görüşmeye ihtiyacı var birbiryleriyle dertleşmeye ihtiyacı var. Eğer dertleşmeyeceksek konuşmayacaksak biz niye varız ki. Konuşa konuşa herşey çare bulunur o bakımdan 28 şubat bizim bakımdan ülkemiz için yanlış bir hareket olmuştur. Darbeler ülkeleri geriye götürür ama 28 şubat ülkeyi daha da geri götürmüştür. Eğer ülke muhasır medeniyetler seviyesine ve üzerine çıkmak istiyorsa o günkü hükümet görevine devam etmeliydi ama olmadı maalesef. Çünkü o iktidar o güne kadar gelen en güzel icraatları yapmışlardı bunu biz söylemiyoruz girin internete odaların sitelerine bakın en verimli en güzel icraatları Erbakan Hocanın olduğu Refah-Yol hükümeti yapmıştır. Rakamlar öyle diyor matemetik öyle diyor. Darbe bu hükümete yapılan en büyük darbedir.” Dedi.

“TÜM İLÇELERDE SEÇİME GİRİYORUZ”

 Yerel seçim süreciyle ilgili de konuşan Şerafettin Kılıç, “Şimdi biz önümüze bakııyoruz önümüzde 31 Mart var biz burada belediye başkanlarımızı seçeceğiz, muhtarlarımızı seçeceğiz, belediye meclis üyelerimiz seçeceğiz, büyükşehir belediye başkanımızı seçeceğiz. Altını çizerek belirtmek isterim ki biz 1389 mahalde, belde de, ilçede, büyükşehirde hepsinde seçime giriyoruz. Bizimle ilgili şunu bunu diyorlar bunlar  El-Hak  tamamen yalandır. Biz 1389 mahalde kendi adaylarımızla seçime giriyoruz belediye meclis üyelerimizden 3 tane 5 tane eksiktir ama mutlaka ve mutlaka seçimlere katılıyoruz. Tabi biz özellikle her kesimle görüşerek adaylarımızı belirlediğimiz için bu noktada gecikmiş olabiliriz ama evvelinde açıklanmış olsaydı daha iyi  olabilirdi ama şimdi dar zamanda  bunu gerçekleştireceğiz. Bir diğer önemli husus ise mecliste grupları olan partiler ciddi manada destek alıyorlar. Dolayısıyla biz kendi imkanlarımızla bunları gideriyoruz imkanlar çerçevesinde bunları yapacağız ve Allah’ın izniyle deveyi sağlam kazığa bağla sonra tevekkül et demişler. Biz bu çalışmaları yaparken öncelikle hizmet etmiş olan hangi partiden olursa olsun kimden olursa olsun yaptıkları için teşekkür ediyoruz. Eksik yapmışlar mıdır yapmışlardır iyi yapmışlar mıdır yapmışlardır ama biz en iyisini yapmak için geliyoruz.  Belediye başkanı Beledül-emindir belediye başkanları yani şehrin en güvenilir emin insanıdır. Halk Mehmet kardeşimizi seçtiği zaman Tire’nin parasını, belediyenin imkanlarını halkımız sana emanet etmiştir demek hadi bakalım bu emaneti koru bakalım. Bizim amacımızda bu emanetleri hassas bir şekilde korumaktır ve hizmet etmektir. İsraf etmeden hizmet etmek ,işi ehline vererek hizmet etmektir amacımız.” Şeklinde konuştu.

“BELEDİYELERDE YOLSUZLUK VAR”

İzmir’deki belediyelerde yüksek oranda yolsuzluk olduğunu iddia eden Kılıç, “Hakikaten bilimsel çalışıyoruz geçen günlerde Ankara’daydık orada bir firmanın eğitime iştirak ettik İzmir çalışmalarıyla ilgili. İzmir belediyelerinde kahir ekseriyetinde yolsuzluk %50’in üzerinde ki bu yaş grupları içinde 18-30 yaş arasındaki insan gruplarının belediye ile haşır neşir olmadığını var sayarsak bu oran %55’den yukarıya çıkaracak %65-75 seviyelerine kadar gelecektir. Yani bu oranlarda belediyelerde yolsuzluk var demektir ve bu çok ürküten bir rakam demektir.” Dedi.

“TİRE’NİN SORUNLARINI BİZ ÇÖZECEĞİZ”

Tire’nin sorunlarına da dikkat çeken Kılıç, “Ben Tire’de de otopark sorunu olduğunu biliyorum böyle tarihi bir şehirde yani eskilere bakıldığında Osmanlı, Bizans, Aydınoğulları Beyliği, Lidyalılara kadar uzanan bu tarihi şehir her zaman söz sahibi olmuş bir kenttir Tire. Öyle çokta büyük bir şehir değil ama burada trafik sonunu, otopark sorunu olmaması lazım ama var. Otopark dediğiniz ne kadarlık bir yatırım ki yapılamıyor. Her tarihi yer diyeceğiz söz sahibi bir kent diyeceğiz ama bu tarz sorunlarla kalacak biz hakikaten yadırgıyoruz. Biz Saadet Partisi olarak gerek Büyükşehir gerekse Tire ilçemizde çalışmalarda koordineyi esas alacağız beraber çalışacağız. Hatta halk ile beraber çalışacağız o şehrin ileri gelenleriyle oturup hem böyle bir kahvaltıda buluşup durumu hasbihal edeceğiz hem de sorunları gerekli çareleri hep birlikte bulacağız. Biz bunları yapar mıyız valla bugüne kadar yaptığımız  çalışmalarla bunları yaparız. Biz özellik Tire gibi kentlerimizde tarım, ziraat, hayvancılık gibi konularda insanlarımızın destek vermek önlerini açmak istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

“BİRÇOK ŞEHİRDE SEÇİMİ KAZANABİLİRİZ”

İzmir’de iddialı olduklarını dile getiren Büyükşehir Adayı, “İzmir’de ve şu anda da gördüğüm vaziyete göre biz birçok şehirde bu seçimi kazanabilir ama nereye kadar kazanırız onu Allah biliyor. biz yeniden 1989-1994 dönemini yaşayacağız inşallah. En büyük belediye seçimlerinde büyük zaferler kazanacağız ve belediyecilik nasılmış herkese göstereceğiz. Herkese tekrardan bize böyle bir ortam hazırlayıp bizlere bu fırsatı verdiğiniz için katılan tüm basın mensubu arkadaşlarımıza, başkanımıza, meclis üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.  Allah onlardan razı olsun inşallah zaferde onların olur zafer Saadet Partisi’nin olur. İnşallah bu millette seçer takdir eder diye de dua ediyoruz.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275