banner277
banner264

İlçe Başkanı iddiayı yalanladı: “Yol çalışması durmadı”

Ak Parti İlçe Başkanı Mert Falakalı, Belevi yolunda çalışmanın durdurulduğu iddialarını net bir dille yalanladı. Falakalı, “Yol yapım çalışmasının durdurulması söz konusu değildir.  Sadece normal bir bayram tatilidir.” Dedi.

İlçe Başkanı iddiayı yalanladı: “Yol çalışması durmadı”

Ercan ÇELİK

Yapımı uzun zamandır devam eden Tire – Belevi yolunda, bazı bölgeler dolgu malzemesi yığılması dolayısıyla iyice daraldığı için servis yolu yapılması gerekiyordu. Bu servis yolunun yapımından firma ile karayolları arasında bir kriz yaşandığı ve çalışmanın durdurulduğu iddia edilmişti. İddialar üzerine HaberTire Gazetesi’ne açıklama yapan Ak Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, bu iddiaları yalanladı ve yol çalışmasının durmadığını söyledi.

Sosyal medya üzerinden şahsına ve Ak Parti’ye yönelik karalama operasyonu yapılmaya çalışıldığını ve bunu kınadığını ifade eden Falakalı, “Bayram tatili süresince yolların yoğun olarak kullanılacağı öngörüsünden yola çıkan Ulaştırma Bakanlığımız, aldığı kararla Türkiye genelinde tüm yol yapım çalışmalarını durdurmuştur. Bu durum Tire – Belevi yoluna özel değildir. 9 günlük bayram tatili boyunca çalışma yapılmayacak fakat bayram tatilinin hemen ardından çalışmalar kaldığı yerden devam edecek ve bahsi geçen servis yolu da derhal hizmete sokulacaktır. Bayramın hemen ardından Tire – Belevi yolunda önemli ölçüde ilerleme sağlanmış olacak. Ak Parti Tire İlçe Teşkilatı olarak biz de konunun yakınen takipçisiyiz. Önümüzdeki günlerde, konuyla ilgili daha detaylı açıklama yapacağız.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276