Halil İbişoğlu, 6. kez başkan seçildi

Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu dün yapılan olağan genel kurulda yeniden başkan seçildi.

Halil İbişoğlu, 6. kez başkan seçildi

 Tire Ziraat Odası'nın 6. Olağan Genel Kurulu Esnaf Kefalet Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Tire Ziraat Odası'na bağlı delegelerin katıldığı olağan genel kurula Halil İbişoğlu, tek aday ve tek liste olarak girdi. Halil İbişoğlu dün yapılan olağan genel kurulda 6.kez Tire Ziraat Odası Başkanı seçildi.  2019-2022 yıllarına ait tahmini bütçe ve çalışma raporları müzakere edilerek kabul edildi.

Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu, " İlçemiz tarıma bağlı bir ekonomiye sahip olup tarımda yaşanan her türlü olumsuz gelişme ilçemizdeki bütün sektörleri etkilemektedir. İçinde bulunduğumuz yüzyılın parlayan yıldızı tarım sektörü olacaktır. Çünkü değişen iklim şartları ve hızla artan dünya nüfusu ile üretimde meydana gelen azalmalar sonucunda insanların gıda ihtiyaçları zaman zaman karşılanamamakta ve gıda fiyatları anormal şekilde artmaktadır." dedi.

TARIM ÜLKEMİZDE İLÇEMİZ İÇİN ÖNEMLİDİR

Ülkemizin çeşitli üretim deseniyle önemli bir avantaja sahip olduğuna dikkat çeken  İbişoğlu, "Ülke çiftçimiz 82 milyon Türk insanını beslediği gibi ülkemize gelen 44 milyon turist,  4,5 milyon mültecinin de beslenmesini sağlamaktadır. Bazı tarım ürünlerinde ülkemiz önemli ihracatçı konumundadır. Ancak son yıllarda bu denge bozulmuş bazı ürünlerde ise ithalat artmıştır.Bu nedenle tarım ülkemizde ilçemiz için önemlidir.Tarımını ihmal eden ülkelerin geri kalmaya mahkum olacağı unutulmamalıdır. Ziraat odalarının tarımın gelişmesinde, yeni tekniklerin çiftçilerimize öğretilmesinde, dünya ile entegrasyonunun sağlanmasında yeni teknolojiye sahip makine ve ekipmanlarının çiftçimizin hizmetine sunulmasında önemli bir yeri olduğunu belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle Ziraat Odası Meclisi ve Yönetim Kurulu adına kongremizin ilçemiz tarım sektörüne hayırlı olmasını diler, saygılar sunarım." şeklinde konuştu.

Olağan Genel Kurul’a, Millet İttifakı Tire Belediye Başkan Adayı S.Atakan Duran, Cumhur İttifakı Tire Belediye Başkan Adayı M.Selman İçelli, İyi Parti İlçe Başkanı Hayati Okuroğlu , Ak Parti İlçe Başkanı Mert Falakalı,Belediye meclis üyeleri, oda ve kooperatif başkanları, mahalle muhtarları ve Tire Ziraat Odası üyeleri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER