banner277
banner264

CHP Kadın Kolları’ndan Şenoyar’a destek

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Gülgün Gözeger, şahsının ve ekibinin Hakan Şenoyar’ı desteklediğini açıkladı.

CHP Kadın Kolları’ndan Şenoyar’a destek

Tire CHP’de kongre sürecine doğru yaklaşılırken sıcak gelişmeler peş peşe geliyor. Geçtiğimiz günlerde Gençlik Kolları’ndan gelen açıklamadan sonra şimdi de Kadın Kolları bir açıklama yaptı. Kadın Kolları’ndan 56 delegenin Hakan Şenoyar’ı desteklediğini ve Şenoyar’ı Başkan olarak görmek istediklerini söyleyen Gözeger, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte Gözeger’in yaptığı o açıklama;

“Ülkemiz bildiğiniz gibi zor şartlar altında yönetiliyor. Özgürlüğün kısıtlandığı adaletin olmadığı ekonominin çöktüğü bir durumda yetmezmiş gibi şimdi de daha kötüsü olan kadına şiddet ve cinayetler başladı. Hükümetin caydırıcı cezalar vermemesi üzerine bitmek bilmeyen kadın cinayetleri maalesef duyuyoruz ve görüyoruz. Sadece kasım ayında 40’a yakın kadın cinayetten dolayı hayatını kaybetti. Bu da yetmezmiş gibi kadın cinayetine tepki gösteren Lass-tesis ile eylem gösteren kadınlara hükümet tarafında tonlarca biber gazı sıkıldı. Biz CHP TİRE KADIN KOLLARI olarak hükümetin caydırıcı ceza vermemesine ve kadın cinayetlerini daha olmasın diye protesto eden kadınlara biber gazı sıkılmasını kınıyoruz.

“HAKAN ŞENOYAR’I DESTEKLİYORUZ”

Hakan Şenoyar, bugünkü konjonktürde Tire’yi toparlayabilecek 12 Eylül sonrası CHP’nin Kurucu İlçe Başkanlığı’nı yapmış ve çok başarılı bir İlçe Başkanlığı yapan ve Millet İttifakı’nın oylarını en yüksek seviyeye çıkartarak referandumda bile %64 gibi bir oyla 1 Kasım seçimlerine göre Türkiye’nin en yüksek oy artışını yapan en başarılı İlçe Başkanı olarak tarihe geçmiş bir İlçe Başkanı olmuştur.

Daha sonraki süreçte yine konjonktür olarak genel seçimde İyi Parti’nin büyümesine katkı vermiş kadroların içinde yer almıştır. Kendisi başarılı ve halk tarafından da sevilen biri olması sebebiyle yoğun bir talep üzerine İlçe Başkanlığı’ndan istifa ederek Belediye Başkan aday adayı olmuştur. İttifakın İyi Parti’ye verilme sürecinde partiyi yok sayan anlayışa karşı yerel seçimlerde dik durmuş ve partili kimliğini her şeyden önce tutmuş hep birleştirici ve saki güç olarak mağduriyetini dahi gizlemeyi becermiş bir başkanımız ve tarihinde ilk defa Kadınlar ve Gençlere bu denli önem veren ve siyaseten önünü açan Parti büyüğümüzdür.

Dün ve bugün olduğu gibi gelecekte de partinin Tire’deki yegane öncülerinden ve partili kimliklerin korunmasındaki hassasiyetinden ödün vermeyen, herkese eşit mesafede ve insan ayrımı yapmayan, Her türlü tehlikeye karşı uyanım ve kamu oyunda partiyi ve partilileri tartışmayan ve tartıştırmamaya çalışan ilk defa tam demokratik delege seçim ortamı oluşturan ilk defa kadın ve genç delegenin 90 civarında çıkması için olanak sağlayan ve güvenerek partiyi teslim edilmesini isteyeceğimiz abimiz, başkanımız ve CHP Tire’nin öncü ismi Hakan Şenoyar'ı biz 56 kadın delege olarak İlçe Başkanlığı adayı olarak görmek istiyoruz. Bu talebimizi buradan kendine iletiyoruz. Hakan Şenoyar Başkan adayımızdır. Tüm kamuoyuna duyurulur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274