Atakan Duran’ın adaylığı resmen açıklandı

İYİ Parti’nin tek aday adayı Atakan Duran, Millet İttifakı’nın Tire Belediye Başkan adayı olarak resmen açıklandı.

Atakan Duran’ın adaylığı resmen açıklandı

Ercan ÇELİK

İYİ Parti’nin Tire’deki kurucu ilçe başkanı olduktan sonra geçtiğimiz 24 Haziran seçimlerinde İzmir Milletvekili Adayı olan Atakan Duran, partisinden Tire Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu. CHP  ve İYİ Parti’nin ittifak ve il – ilçe belediyeleri konusunda mutabakata varmasının ardından, Millet İttifakı’nın Tire Belediye Başkan Adayı olarak, Atakan Duran ismi açıklandı.

ATAKAN DURAN: “BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR”

Millet İttifakı Tire Belediye Başkan adayı Atakan Duran, adaylığının resmen açıklanmasından sonra ilk açıklamasını yaptı. Açıklamada birlik ve beraberlik vurgusu yapan Duran "Yükselerek birleşilmez fakat birleşirsek yükselebiliriz" dedi.

Omuzlarına yüklenen sorumluluğun farkında olduğunu ifade eden Duran ”Yapılan ittifak görüşmelerinde Tire Belediye Başkan adaylığı şahsıma verilmiştir. Beni bu göreve layık gören millet ittifakı bileşenleri İYİ PARTİ ve CHP ye, görüşmeleri yürüten kurula ve tüm yetkililere çok teşekkür ederim. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor koşullarda, şahsıma verilen böylesine kutsal bir görev beni fazlasıyla  onurlandırmıştır. Millet İttifakı olarak seçim sürecinde ortak projeler ve ortak çalışmalarla hareket edeceğimiz gibi seçim sonrasında da her zaman ittifak protokolüne ve ruhuna uygun hareket edeceğiz. Nasip olursa tüm şehrin ve tüm vatandaşlarımızın , parti rozeti olmayan Belediye başkanı olacağım. Yunus Emre’nin söylediği gibi; ‘Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için, dostun evi gönüllerdir. Gönüller yapmaya geldim.’ Umuyoruz bu mevkiye de 31 mart akşamı, kalbi Tire sevdası ile yüklü tüm hemşehrilerimizle beraber ulaşacağız. Yükselerek birleşilmez lâkin birleşirsek yükselebiliriz. Birlikten kuvvet doğar. Hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER