banner277
banner264

Atakan Duran, mazbatasını aldı

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan Mahalli İdareler seçiminde ipi göğüsleyen Millet İttifakı Adayı Salih Atakan Duran bugün mazbatasını aldı ve resmen göreve başladı.

Atakan Duran, mazbatasını aldı

31 Mart günü yapılan seçimde kıyasıya rekabetin yaşandığı Tire’de kullanılan geçerli oyların 25.486’sını alan ve toplam oyların 46.06 alarak başkanlığa seçilen Salih Atakan Duran, bugün düzenlenen törenle resmen görevi devraldı.

Tire Belediye Başkanlığı yarışını 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan, geçen dönemin başkanı ve bu dönem DSP’den aday olan Tayfur Çiçek, rakibi İYİ Partili Atakan Duran’a karşı kaybetti. İlçe Seçim Kurulu'ndan öğle saatlerinde mazbatasını alan Duran, vatandaşların yoğun katılımının olduğu davullu, zurnalı, atlı, develi kortej ile Tire Cumhuriyet Meydanı'na yürüyerek geldi. Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtı'na çelenk koyan Duran, Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından, belediye binası önüne geçti. Duran, burada eski Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, partililer ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı. Belediye binası önünde Eski başkan Tayfur Çiçek ve Atakan Duran birbirlerine çiçek verdiler. Çiçek, “Bugün görevimi 15 yıl şeref ve gururla yaptıktan sonra bir öğrencime teslim ediyorum ama boynuz kulağı geçer bilirsiniz. Bende ondan çok şey bekliyorum. Telefon numaralarım onun önünde olacak ne zaman ihtiyacı olursa eski bir hocası olarak kendisine yardımcı olacağım. 1999 yılında başkan olduğumda bir ağabeyimiz bana 2 tavsiyede bulunmuştu bende aynı tavsiyeleri Atakan kardeşime veriyorum.  1 dedi ekmekle oynama, 2) Boğazından haram lokma geçmedikten sonra her şeyin çaresi vardır diyordu. Bende bu tavsiyeleri ona veriyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Kendisi de ilerleyen günlerde performansıyla bunu gösterecektir diye düşünüyorum tebrik ediyorum hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Daha sonra Belediye binası önünde toplanan kalabalığa seslenen Duran, “Makam halkın makamıdır biz sadece 5 yıllığına emanet olarak aldık. Bu makamın bu belediyenin Tire Halkına ait olduğu bilincini unutmadan bu 5 yıllık sürede insanlarımızın mutlu olması için elimizden gelen hizmeti yapacağız. Bu seçim zaferini seçim sürecinde bize tam destek veren ama bu günleri görmeyi ömrü vefa etmeyen Yücel Özen abimize armağan ediyoruz. Ruhu şad mekânı cennet olsun. Daha öncede belirttiğim gibi Tire Belediyesi’nin ekmeği bizim kursağımızdadır. Ben ilk defa buraya 5 yaşında dedem Salih Duran’ın elini tutarak girdim bugün ise Allah’ın izni milletimizin tercihiyle ben Salih Atakan Duran bu kez Belediye Başkanı olarak buradayım. Halkımın şahsıma gösterdiği bu güveni, bana vermiş olduğu bu önemli görevi layıkıyla yerine getirmek için ben ve Meclis Üyesi arkadaşlarım gece gündüz demeden belediyemizi daha güzel, daha verimli çalışarak ilçemizi daha güzel bir ilçe haline getirmek, İlçemizi marka şehir haline dönüştürmek istiyoruz.  Mutlu insanlarımızın yaşadığı güzel bir Tire hayalini hayata geçirmek istiyoruz. Sağ olun var olun.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276