banner277
banner264

Ak Parti’de aday sayısı 3 oldu

Ak Parti İzmir İl Başkanlığı’nın Mevcut İlçe Başkanı Mert Falakalı ile kongreye gideceğini duyurmasının ardından Ak Partili eski yönetici Veysel Sağlam adaylığını açıklamıştı.

banner288
Ak Parti’de aday sayısı 3 oldu

Mert Falakalı’nın yeniden aday olacağının duyurulmasının ardından tabanın rahatsızlığını dile getiren aralarında eski Belediye Başkanı, eski İlçe Başkanları, eski Belediye Meclis Üyesi, eski Kadın Kolları Başkanı ve eski Gençlik Kolları Başkanlarının olduğu yaklaşık 60 kişilik gurup geçtiğimiz gün olağanüstü toplandı.

Özellikle yerel seçimlerde alınan başarısız sonuçları ve ilçe de hizmetlerin tanıtımı ve vatandaşla olan diyaloğun kopuk olduğunu belirten gurup, Mert Falakalı’nın tekrardan aday gösterilmesinin yanlış bir karar olduğunu söyleyerek Kongre’de aday çıkaracaklarını açıkladılar. Eski yöneticilerin çıkaracağı aday ile Ak Parti’nin Nisan ayında yapacağı kongre de şimdilik toplamda üç aday yarışacak.

İL BAŞKANLIĞI VE GENEL MERKEZ İLE GÖRÜŞECEKLER

Şimdilik adayı sır gibi saklayan gurup, önümüzdeki hafta İl Başkanlığı ve Genel Merkez ile bir görüşme yapacak. Yapılan görüşmenin hemen ardından adaylık açıklaması yapılacak.

“GÖNÜLLERE GİRMEMİZ LAZIM”

Adaylık süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan gurup sözcüsü ve Eski İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdaş;

“Cumhurbaşkanımız bugün teşkilatlar ile ilgili tavrını çok net ortaya koydu. İl ve İlçelerdeki kanaat önderlerini bulup onların fikrini alın dedi. Maalesef Tire’de birçok akil insanın fikri alınmadan iş oldu bittiye getirilmeye çalışılıyor. Tire’de en büyük eksiğimiz diyalog. Maalesef Tire teşkilatımız vatandaştan kopuk. Bir hizmet yapılacaksa zaten büyüklerimiz mülki amirlerimiz gerekli çalışmayı yapacaklardır. Bizim teşkilat olarak en büyük eksiğimiz Partimizin icraatlarını kapı kapı dolaşıp halkımıza anlatmak. Maalesef Tire’de biz bunu yapamıyoruz. Particilik Sosyal Medya fotoğrafçılığı ile olmuyor. Yeterince gönüllere girememişiz ki halkımız bize vize vermemiş. Bir yerde başarısızlık varsa bu hep beraber sorgulanmalı ve sonuca ulaşılmalıdır. Başarıyı yakalayamayan kişi bayrağı taşıyacak başka birine vermelidir. İnşallah bu şuurla hareket ederek 10 Nisan’da yapılacak olan kongremizde Tire’de yeniden şahlanışın öncüleri olarak 2023 vizyonuna gönüllere girerek ulaşacağız.” Dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274