İş verimi artsın diye işçilerine kafeterya açtı

Tire’de tıbbi malzeme üreten Altera’da yöneticiler çalışanların mutluğu prensibiyle hareket ederek iş verimi artsın diye 300’ü aşkın çalışanı için boş zamanlarını değerlendirebileceği kafeterya açtı.

İş verimi artsın diye işçilerine kafeterya açtı

Tire OSB’de tıbbi malzeme sektöründe faaliyet gösteren Altera, çalışanlarının iş verimi artsın diye farklı bir uygulama başlattı. Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmalar arasından bir ilke imza atan Alteralı yöneticiler 300’ü aşkın çalışanı için firma faaliyet alanı içinde en az 200 kişinin faydalanabileceği kafeterya binasını hizmete açtı. Açılış törenine, firmanın kurucu Genel Müdürü Mert Sevinçli, Tire Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Çapkınoğlu, SGK Müdürü Tuğrul Karaca, firma Muhasebe Müdürü Müjde Dinç, üst düzey yöneticiler ile fabrika çalışanları katıldı. 


TİRE OSB’DE BİR İLK
Düzenlenen açılış kokteylinin ardından çalışanların samimi bir ortamda hoşça zaman geçirebileceği kafeteryanın kurdelesini firmanın Genel Müdürü ve kurucusu Mert Sevinçli misafirleriyle birlikte kesti. Çalışanlarının mutluluğunu prensip edindiklerini ifade eden Genel Müdür Sevinçli, “Tire OSB’de buna benzer başka bir uygulama yok. Çalışanlarımıza söz verdiğimiz gibi onların molalarda veya yemek saatlerinde kullanabileceği sosyal bir alan yarattık. Çalışanlarımızın mutluluğu dolaylı olarak iş verimini de yansıyor” dedi.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221