Rektör: “Fakülte işini başarırız”

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Tire’nin beklediği müjdeyi verdi.

Tire’de yükseköğrenim hamlesi gerçekleştireceklerini belirten Rektör Budak, “Burada Kaymakamımız önderliğinde bütün ilçenin kenetlendiğini gördüm, çok etkilendim. Bu işi başarırız, sonuna kadar takip eder, Fakülte için sonuç alırız” diye konuştu.
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Tire’ye tarihi bir ziyarette bulundu. Rektör Budak, Tire’de yükseköğretimi geliştireceklerini kaydetti. İlk olarak Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulunu (MYO) ziyaret eden ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, burada Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, MYO’nun öğretim elemanları ve Akparti Belediye Başkan adayı Selman İçelli ile bir araya geldi. 
 

TANRISEVEN, REKTÖRDEN FAKÜLTE İSTEDİ
Tire Kaymakamı Dr. Hasa Tanrıseven, Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’a, İlçenin genel durumu, yükseköğretimdeki mevcut tablo ve beklentilerin yer aldığı bir dosya sundu. Kaymakam Tanrıseven, “Tire’ye atandığım günden bu yana yükseköğretim geliştirmek, fakülte ve yüksekokulların açılması için çalışıyoruz. Bu konuda desteğinizi istiyoruz” diye konuştu.
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Kaymakam Tanrıseven’e teşekkür ederek, “Sayın Kaymakamımıza bu değerli çalışması için teşekkür ediyoruz. Bu konuda biz de elimizden gelen desteği sunacağız” dedi.
 

KAYMAKAMLIK YEMEĞE EVSAHİPLİĞİ YAPTI
MYO’da öğrencilerle bir araya gelen Prof. Dr. Necdet Budak daha sonra, Tire Kaymakamlığının ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe katıldı.  Yemekte konuşmacılar, fakülte taleplerini dile getirdi.
Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu, ilçe olarak tarım ve hayvancılık olarak büyük bir potansiyele sahip olduklarını ifade etti.
 

DELİKANLI: ‘‘İŞ DÜNYASI BU BÜYÜK PROJEYE DESTEK VERİYOR’’
    Ticaret Odası Başkanı Mehmet Delikanlı, iş dünyası olarak ilçeye Fakülte ve yüksek okullar kazandırılması noktasında tüm güçleri ile destek olduklarını belirtti. 
 

İÇELLİ: ‘‘BU BÜYÜK PROJENİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’’
    Toplantıda söz alan Cumhur İttifakı Tire Belediye Başkan Adayı M. Selman İçelli, “Buradaki tabloda, bu birlik ve beraberlik ruhuyla ve Sayın Rektörümüzün destekleriyle biz bunu birlikte başarabiliriz. İlçemizin yükseköğrenim hamlesine sahip çıkıyoruz ve bu projenin takipçisi olacağız” diye konuştu.
 

ÇİÇEK: ‘‘FAKÜLTE, TİRE’YE BÜYÜK GÜÇ KATAR’’
    Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ilçenin tarihi dokusu, tarım ve hayvancılık potansiyeli ile yeni fakülte ve yüksek okulların ilçeye büyük güç katacağını kaydetti. Çiçek, Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’e de yükseköğrenime yaptığı katkı ve destekten dolayı teşekkür etti.

TANRISEVEN: ‘‘TİRE’DE MÜMBİT POTANSİYEL VAR”
Toplantıya ev sahipliği yapan Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, göreve ilk geldiği günden beri yükseköğrenimin ilçede potansiyelinin arttırılması çalışmalarını önemsediğini ve bu yönde çalışmalar yürüttüğünü kaydetti. 30 yıldan bu yana yükseköğrenimin içinde olduğunu belirten Kaymakam Tanrıseven, Alanya Kaymakamı olduğu dönemde de Alanya HEP Üniversitesi ve Alaaddin Keykubat Üniversitesinin gelişmesi için yoğun mesai harcadığını kaydetti. 
Kaymakam Tanrıseven, Tire’nin ulaşım, tarih, turizm tarım, hayvancılık ve organize sanayi gibi çok güçlü yönleri olduğunu belirterek, ilçede yükseköğretimin geliştirilmesi yönünde en büyük potansiyel bulunduğunu kaydetti.

TANRISEVEN “TİRE, FAKÜLTE İÇİN TEK VÜCUT”
İlçenin tüm dinamiklerinin bu konuya sahip çıktığına değinen Tanrıseven, “Tire’de mümbit potansiyel var. Tire Fakülte kurulması için tek vücut oldu. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ın da destekleriyle bu amacımıza ulaşabiliriz” dedi. 

BUDAK: ‘‘BEN BURADAN O IŞIĞI EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE ALDIM’’
Tire protokolü, sivil toplum kuruluşları, odalar, bankacılar, sektör temsilcileri ve siyasi parti temsilcilerinin yer aldığı kalabalık bir topluluğa hitap eden Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak gördüğü tablodan oldukça etkilendi.

“TİRE’DEKİ TABLOYU İLK KEZ BİR İLÇEDE GÖRÜYORUM”
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak şöyle konuştu: ‘‘İlçenin tüm dinamiklerinin buna hazır olduğunu fazlasıyla hissettiriyorsunuz. Buradaki tabloyu ilk kez bir ilçede görüyorum. Ben buradan o güçlü ışığı net bir şekilde alıyorum. Tarımı, hayvancılığı, tarihi, iklimi ve hatta organize sanayisi ile bu kadar güçlü potansiyelleri olan dünyada böyle bir ilçe olduğunu sanmıyorum. Ben sizin bu konudaki taleplerinizi alıyorum, hatta sahip çıkıp destekliyorum. Bunu sizlerin de desteği ve o güçlü isteğiyle birlikte başarabiliriz."

“FAKÜLTE İŞİNİ BAŞARIRIZ”
Rektör Budak, şöyle devam etti: “Yükseköğretimde Tire’nin daha ileri bir noktaya gelmesi için çalışacağız. Fakülte açılması işini başarırız. Yeter ki hep beraber sonuç alana kadar işi takip edelim, mücadelesini verelim.”
Tire’de yeni fakültelerin açılması için Cumhurbaşkanlığı ve YÖK nezdinde de çalışma yapmak gerektiğini kaydeden Rektör Budak, “Bütün Tire yöneticilerine ve Tirelilere de görev düşüyor. Sayın Bakanlar, Milletvekilleri ve Ankara nezdinde de girişimlerde bulunulmalı. Ben de her türlü desteği vereceğim” dedi.
 

TANRISEVEN’E TEŞEKKÜR ETTİ    
Ege Üniversitesi Rektörü Budak, “Kendini hem idareci hem de akademik yönden yetiştirmiş çok iyi bir Kaymakamınız var. Onun önderliğinde de bir araya geldiğiniz için de hepinizi tebrik ediyorum. Sayın Kaymakamımıza da bu güzel programı tertip ettiği için teşekkür ediyorum” dedi.
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a Tire ziyaretinde, Rektör Yardımcısı Prof. Dr.  Mehmet Ersan ve Tire Kutsan MYO Müdürü Doç. Dr. Ahmet Kaya eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER