banner277
banner264

İmam Hatipli öğrencilerinden örnek davranış

Tire Şehit Mehmet Oruç İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri cep harçlıkları ve ailelerin destekleriyle ramazan pakedi hazırlayıp dağıttı.

İmam Hatipli öğrencilerinden örnek davranış

Tire Şehit Mehmet Oruç İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte, ailelerinin destekleri ve harçlıklarıyla ihtiyaç sahibi aileler için temel gıda malzemelerinden oluşan Ramazan paketleri hazırladı.  Okul Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübünün organize ettiği yardımlaşma projesinde öğretmenlerin de destekleriyle hazırlanan gıda malzemeleri öğrenciler tarafında kolilere konularak paketlendi ve dağıtıma hazır hale geldi. Proje kapsamında; Tire’de muhtarlıkların yardımı ile tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere hazırlanan gıda kolileri, öğretmenlerin araçlarına yüklenerek öğrencilerin desteğiyle bu ailelere ulaştırıldı. Tam bir dayanışma örneğiyle ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı ulaştırmak için seferber olan öğretmenler ile öğrencilerin çabası görenleri hayran bıraktı.

Okul Müdürü Ömer Malkoç, Ramazan ayı münasebetiyle öğrencilerimizin yardımlaşma, paylaşma, hoşgörü vb. toplumsal değerleri öğrenmeleri ve benimsemeleri amacıyla projenin başlatıldığını belirtti. Proje sürecinde desteklerini esirgemeyen ve projeye katılan tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274