banner277
banner264

Tire 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu İzmir'i temsil edecek 5 okul arasında

Ülkelerin eğitim sistemini izlemeyi amaçlayan bir değerlendirme sınavı olan TIMMS sınavına ülkemizi temsilen 217 okul katılacak. 3 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan TIMMS sınavında, İzmir'i temsilen katılan 5 okul arasında Tire 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu da yer alıyor.

Tire 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu İzmir'i temsil edecek 5 okul arasında

Tire  80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Hüsnü Uysal, yaptığımız görüşmede konuyla ilgili şunları söyledi:
" Türkiye’nin de üyesi olduğu Uluslar Arası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (IEA) tarafından 4 yıllık döngülerle 5. ve 8. Sınıf düzeyindeki öğrencilerin Matematik ve Fen Bilimleri derslerinde kazandıkları bilgi ve becerilerinin değerlendirilmesine yönelik yapılan Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması TIMSS (Trends in International Mathematics and Science Study) sınavı 60 il ve 217 okulda gerçekleşirken, İzmir - Tire 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu olarak öğretmen ve öğrencilerimizle Tire’mizi, İzmir’imizi ve en önemlisi Türkiye’mizi temsil edeceğimiz için çok mutlu ve gururluyuz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza inanıyoruz.
Tire’den gelen millî ses olarak TIMSS’e hazırız
TIMSS çalışmaları kapsamında Meslek Tanıtım Günleri, Taş Plak Dinletisi vb. etkinliklerle öğrencilerimizin motivasyonunu arttırdık ve arttırmaya da devam ediyoruz. Ayrıca daha önceki yıllarda çıkmış TIMSS sorularını öğrencilerle birlikte çözerek öğrencilerimizin hazır bulunuşluk düzeylerini yükselttik. Tire’den gelen millî ses olarak TIMSS’e hazırız."
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275