Kocatürk Okulları'nda fen ve anadolu lisesi coşkusu

Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında hizmete girecek olan Tire Kocatürk Okulları bünyesindeki Kocatürk Özel Fen Lisesi ve Kocatürk Özel Anadolu Lisesi için “Okul Kabul Sınavı” yapıldı. Sınava katılan çok sayıda öğrenci katıldı.

Kocatürk Okulları'nda fen ve anadolu lisesi coşkusu

2018-2019 eğitim-öğretim yılında açılacak olan Tire’nin ilk Özel Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi’nin müstakbel öğrencileri bursluluk sınavında yaraştılar. Geçtiğimiz hafta sonu yapılan programa ilgi yüksek oldu.

Okul kabul sınavı ile ilgili açıklamalarda bulunan Kocatürk okulları Tire Özel Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi’nin Kurucu Müdürü M.Cengiz Ekşioğlu, “Ege bölgesinin en büyük zincir okulları olan Kocatürk okulları 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren Tire, Gaziemir ve Turgutlu’da fen ve Anadolu liseleri ile Aydın’da sağlık meslek lisesine ilave olarak havacılık meslek lisesi ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürecektir.” dedi.

KOCATÜRK’TEN AVRUPA’DA EĞİTİMİ DEVAM ETTİRME FIRSATI

Kurucu Müdürü M. Cengiz Ekşioğlu, yaptığı açıklamanın devamında; “10 Mart Cumartesi günü üç oturum şeklinde gerçekleştirdiğimiz okul kabul sınavına Tire,Bayındır ve Selçuk’tan çok yoğun bir ilgi oldu.Özellikle öğrencilerimiz ve velilerimizin Kocatürk okulları ile Polonya Bydgoszcz Teknoloji ve yaşam Bilimleri Üniversitesi arasında imzalanan protokol gereği lisemizden mezun olan öğrencilerimize her yıl doğrudan üniversiteye geçiş hakkı sağlanmıştır. UTP bir devlet üniversitesi olup ücretsiz eğitim vermektedir. Öğrencilerimizin Kocatürk okullarına sunulan ayrıcalıklı koşullardan faydalanarak Üniversite eğitimlerine AB standartlarında tamamlayarak Polonya da okuma ve çalışma iznine sahip olacaklardır.Tire’mizde açılacak olan fen ve Anadolu liseleri bursluluk kabul sınavlarına katılan yoğun ilgiden dolayı Kocatürk ailesi olarak teşekkür eder açılacak liselerimizin ilçemize hayırlı olmasını diler saygılar sunarız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner221