Eğitim İş, bu yıl da Tire’de yetkili sendika

Tire’nin en etkili ve faal sendikalarından biri olan Eğitim İş sendikası, geçen yıldan sonra bu yıl da en çok üye sahibi sendika olarak, ilçenin yetkili sendikası oldu.

Eğitim İş, bu yıl da Tire’de yetkili sendika

 1159 eğitim çalışanının bulunduğu Tire’de 871 eğitim çalışanı sendikalı durumda. Eğitim İş Tire Temsilciliği bu yıl da 227 üye sayısıyla yetkili sendikası olmayı başardı.


“BAŞARILI OLMAK GERÇEKTEN GURUR VERİCİ”
Konu ile ilgili olarak kısa bir değerlendirme yapan ve mutluluklarını dile getiren Eğitim İş Tire Temsilciliği Başkanı Zekai Kolay, şunları söyledi: “Rüzgarın değil Batı destekli gerici ve faşist bir fırtınanın hüküm sürdüğü ülkemizde başarılı olmak gerçekten gurur vericidir. Özellikle Atatürk’e devrimlerine ve bu devrimlerin tüm dünyadaki ortak adı olan Kemalizm’e hakaret ede ede büyümeye çalışan ve bunu yaparken de tehdit ve korku dahil her türlü baskı unsurunu kullanmaktan çekinmeyen yandaş Sen‘e sesleniyoruz:
Yıkılacaksınız; bir balon gibi patlayıp tarihin çöp kutusuna atılacaksınız. Gizli odalarda, karanlık dehlizlerde  özellikle yeni atanmış öğretmen arkadaşlarımızı, ‘sizi biz atadık; biz olmasak atanamazdınız’ gibi ifadelerle korkutma yöntemini seçtiniz. Korkuyla yıldırmayla bir yere kadar gelebilirsiniz. Uyarıyoruz sizin için deniz bitti. Geçen yıl söyledik yine söylüyoruz. Eğitim İş’i Eğitim İş yapan üyelerinin onurlu dik duruşudur.
Eğitim İş, temsilciliği olarak bizler ne Soros’un turuncu fonlarına, ne Pensilvanya’nın her şekle ve renge giren yapısına, ne gelip geçici iktidarlara, ne diktatör heveslilerine, ne iktidar yandaşlarına, ne iktidara koltuk değneği olanlara, ne üç kuruşa memurunu satanlara, ne de Kandil ulaklarına sırtımızı yaslamadık.
İktidara payanda olup torpille iş çevirenlerle mücadele ettik. Haksız müdür atamalarına karşı hukuk mücadelesi verdik. Bizler gücümüzü üyelerimizin örgütlü mücadelesinden ve dik duruşundan; ışığımızı Atatürk ilke ve devrimlerinden alıyoruz.
Bu bağlamda; nerede bir haksızlık varsa, nerede bir hukuksuzluk varsa nerede Cumhuriyetimizin temel değerlerine bir saldırı varsa orada Eğitim İş korkusuzca var olacaktır. 227 üye sayısı bizler için hem gurur hem yeni bir başlangıçtır. Ayrı bir gururu da kadın üyelerimiz yaşatmışlardır. Diğer sendika temsilciliklerinde erkek üye sayısı kadın üye sayısından fazlayken Eğitim İş Tire Temsilciliği’nde kadın üye sayısı erkek üye sayısından fazladır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221