Tire’de yakalanan askerler tutuklandı

FETÖ'nün darbe girişimi soruşturması kapsamında aranırken, aynı soruşturmada tutuklanan Yargıtay üyesi Şen'in kardeşi Öğretmen Davut Şen’in Tire’deki evinde yakalanan Kurmay Yarbay Toklu ile Kurmay Binbaşı Kılıç ve ev sahibi Davut Şen tutuklandı.

Tire’de yakalanan askerler tutuklandı

Alınan bilgiye göre, FETÖ'nün darbe girişimi soruşturması kapsamında, İzmir İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından İzmir'in Tire ilçesinde gözaltına alınan Kurmay Yarbay Mustafa Toklu ile Piyade Kurmay Binbaşı Recep Kılıç, İzmir Adliyesine getirildi.

Savcılık işlemlerinin ardından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Toklu ve Kılıç, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
TUTUKLU YARGITAY ÜYESİNİN EVİNDE YAKALANMIŞLARDI

FETÖ'nün darbe girişiminde Ege Ordusu Karargahını ele geçirmeye çalıştıkları, başarısız olmalarının ardından firar ettikleri gerekçesiyle aranan Toklu ve Kılıç Tire ilçesinde saklandıkları eve jandarmanın yaptığı baskında yakalanmıştı.

Şüphelilerin saklandıkları evin, 18 Temmuz'da tutuklanan Yargıtay 23. Ceza Dairesi Üyesi Çetin Şen ve kardeşi Davut Şen'e ait olduğu ortaya çıkmıştı. Ev sahib Davut Şen, Tire İlçe Jandarma Komutanlığı’nda gözaltında tutuldukdan sonra adliyeye çıkarıldı ve tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223