banner277
banner264

Tire’de gökyüzünden trafik kontrolü

Tire’de drone ile gökyüzünden trafik uygulaması yapıldı. Uygulamada yüzlerce sürücüye farklı ihlallerden ceza yazıldı.

banner288

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı İnsansız Hava Araçları Büro Amirliği, Tire’de gökyüzünden trafik uygulaması yaptı. Hastane kavşağına konuşlanan ekipler drone’u bu noktadan havalandırdı. Emniyet kemeri, direksiyon başında telefon kullanımı, şerit ihlali, kırmızı ışık ihlali gibi birçok konuda kontroller yapan drone ekibi, kuralları ihlal eden sürücüleri güzergah üzerindeki diğer ekibe bildirdi.

SÜRÜCÜLER ÇOK ŞAŞIRDI

Uygulama boyunca bir diğer ekip ise güzergah üzerinde çevirme yaptı. Kural ihlali yaptığı drone ile tespit edilen sürücüler buradaki ekipler tarafından durduruldu. Drone’a yakalandığını öğrenen sürücüler büyük şaşkınlık yaşadı. Kısa süre içerisinde yüzlerce sürücüye çeşitli ihlallerden cezalar yazıldı. Uygulamalar boyunca motosikletlerde kask kontrolü de ön planda tutuldu.

UYGULAMALAR DEVAM EDECEK

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, İnsansız Hava Araçları Büro Amirliği’ne bağlı ekipler yılın her ayı İzmir’in farklı ilçelerinde gökyüzünden trafik uygulaması yapıyor. Edinilen bilgilere göre Tire’de de drone ile trafik kontrolleri çeşitli zamanlarda yapılacak. Tire’de drone’un ne zaman nerede havalanacağı ise bilinmiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail parlak
İsmail parlak - 8 ay Önce

Güzel uygulama

Arif altay
Arif altay - 8 ay Önce

Bi bunu yabmadılarıdı aferin yarın bir ün dırola zmsrid tesbiti yapıp cezadakesrerler

İbrahim kostak
İbrahim kostak - 8 ay Önce

Yani biri bizi gözetliyor

Hediye Guzgun
Hediye Guzgun - 8 ay Önce

Ellerinize sağlık en azından sinyalsiz suruculerinden bikmisdik artik

SIRADAKİ HABER

banner275