banner277
banner264

Tire'de filmleri aratmayan kovalamaca

Tire'de dur ihtarına uymayan otomobilin peşine takılan polis ekipleri, filmleri aratmayan uzun bir kovalamacanın sonunda otomobil sürücüsü yakalayarak gözaltına altına aldı. 


Ergün ÇELİK

Olay Tire'de saat 23:00 sıralarında meydana geldi. Ödemiş Bölge Trafik Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Tire Bekleme Mevkii'nde rutin uygulama yaparken, İzmir yönünde Tire istikametine seyir halinde olan Mestan Apaydın (21) yönetimindeki 35 M 0822 plakalı otomobil, iddiaya göre dur ihtarına uymadı. Hemen harekete geçen bölge trafik ekipleri, plakayı Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bildirerek, otomobilin peşine takıldı. Otomobili Tire içinde kovalamaya başlayan bölge trafik ekiplerine Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden de trafik ve asayiş ekipleri katılınca, şehir içinde filmleri aratmayan bir kovalamaca başladı. 


Atatürk Mahallesi, Hürriyet Mahallesi ve Adnan Menderes Mahallesi'nde süren kovalamaca, İpekçiler Mahallesi'ne kadar devam etti. 
Polis, kovalamaca esnasında birkaç kez havaya uyarı ateşi etti. 


Otomobil en son Şehit Mehmet Çoban Bulvarı'na girdi ve burada önünü kesen diğer ekip araçlarını geçemeyerek durmak zorunda kaldı. 
Otomobil sürücüsü yakalayarak kelepçeleyen polis ekipleri, sürücüyü gözaltına alarak Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. 
Burada ifadesi alınan Mestan Apaydın (21) isimli sürücünün ehliyetinin olmadığı ve bu yüzden dur ihtarına uymayarak kaçtığı öğrenildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274